Szklany pociąg pośród kanadyjskich gór!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Chyba każdy turysta próbował zrobić zdjęcie malowniczego widoku z okna pociągu czy autobusu. Częste nieciekawe kadry i rozmazane kształty odchodzą w zapomnienie. Dzięki pociągom GoldLeaf możliwe stanie się zrobienie idealnego zdjęcia otaczającego nas widoku.

Pociągi kolei Rocky Mountainteer zostały wyposażone w szklane ściany i szklane sufity. Dzięki temu są niemalże w całości przezroczyste, co pozwala na komfortowo podziwianie widoków. A nie da się ukryć, że jest co podziwiać.

Te wyjątkowe pociągi przejeżdżają przez okolice Vancouver – można podziwiać jezioro Luoise oraz park narodowy Banff. Pociąg przemierza wokół licznej górskiej roślinności, która otacza malownicze Góry Skaliste. Park Banff również robi wrażenie. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków w Ameryce Północnej – przede wszystkim za sprawą pięknych jezior oraz nietypowych gatunków zwierząt, jakie żyją na jego terenie. Na brzegu jeziora Luoise, obok którego przejeżdża pociąg, znajduje się neoklasycystyczny hotel. Budynek wygląda niesamowicie w otoczeniu gór oraz lazurowego jeziora.

- Advertisement -

Vancouver, kanadyjskie miasto, którego okolice można podziwiać ze szklanego pociągu, także warte jest odwiedzenia. Niewielkie miasto wciśnięte jest pomiędzy rzekę, wybrzeże i góry. Pomimo otaczającej zewsząd natury, Vancouver aspiruje do miana miasta nowoczesnego – drapacze chmur kontrastują z górskim krajobrazem.

To wszystko można podziwiać wprost z pociągu. Szklane ściany pozwalają na zachwycanie się widokami wszystkim pasażerom – nie tylko tym, którzy siedzą obok okna. Oprócz tego linie zapewniają luksusowe siedzenia oraz serwują restauracyjne dania i wino. Fotele są ogrzewane i rozkładane, co pozwala na komfortową podróż. Pasażerowie nie podróżują w tłoku – pociągi są dwupiętrowe, dzięki czemu każdy ma o wiele więcej miejsca niż w standardowym pojeździe. Co więcej, pociąg posiada rozległy taras, na który można wyjść i odetchnąć świeżym powietrzem.

Podróż GoldLeaf nie służy jedynie do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, ale sama w sobie jest atrakcją. Warto wziąć ją pod uwagę podczas planowania podróży do Kanady.

rockymountaineer.
rockymountaineer.
rockymountaineer.

Przeczytaj także:

Powstała kawiarnia z serialu Przyjaciele! Obowiązkowa wizyta dla każdego fana!

Lato nad Bagrami 2019 – zapraszamy na festyn!

Świetny sposób na rwący ból nóg. W końcu będziesz spać spokojnie.