Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

W Krakowie roi się od policji, która w towarzystwie kilkunastu aut, co godzinę kursuje na sygnale, wioząc ze sobą jedne z ważniejszych, naukowych osobistości. Wszytko to za sprawą szczytu klimatycznego ONZ, którego gospodarzem w 2018 roku, jest właśnie Polska.

Jest to najważniejsza sesja szczytu klimatycznego ONZ i trwa właśnie teraz, w ostatnim miesiącu 2018 roku. W zeszłym roku, delegaci z prawie 200 krajów, na sesji opracowali zasady wdrażania porozumienia paryskiego, którego głównym celem jest ograniczenie globalnego ocieplenia poniżej dwóch stopni Celsjusza. Zasady owej implementacji porozumienia, zostaną podjęte na dniach, oczywiście w Katowicach. Polskie Ministerstwo Środowiska zaznacza, że jest to najważniejsze zadanie polskiej prezydencji. Resort Jana Szyszki wypowiedział się w następujący sposób: „Bez pakietu wdrażającego porozumienie paryskie będzie tylko deklaracją bez pokrycia”.

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie!

W tym roku, do Polski przyjedzie aż 25 tysięcy osób! Dlatego też jeśli byliście bądź nadal jesteście świadkami karawanów policyjnych, które z wyjącymi syrenami przejeżdżają przez Kraków – nie martwcie się! Eskorta policyjna ma za zadanie dbać o członków szczytu klimatycznego, dlatego też zwiększono barierę bezpieczeństwa. Ponadto, wszyscy ci, którzy biorą udział w sesji, mają zapewniony nocleg nie tylko w Katowicach – Kraków i jego okolice również zostały „obstawione”. Jak dowiedziałam się ze źródła, wybór Katowic, a konkretnie terenu byłej kopalni Katowice i hali widowiskowo-sportowej, nie jest przypadkowy. „Ma podkreślić – jak sugeruje ministerstwo środowiska – transformację regionów przemysłowych. – Chcemy pokazać to, co dla nas istotne z punktu widzenia ochrony środowiska, na pewno leśne farmy węglowe, które służą absorpcji dwutlenku węgla. Katowice są jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce – mówi DW prezydent Katowic Marcin Krupa. Chciałby, aby na COP24 przyjęto protokół na wzór tego z Kioto. Nie ukrywa jednak, że polska prezydencja chce także zwrócić uwagę na problemy z węglem kamiennym i jego wykorzystaniem. Jednym z nich jest smog, którego na pewno doświadczą goście szczytu klimatycznego na Górnym Śląsku.” – źródło.

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Dyplomaci i aktywiści, którzy biorą udział w sesji, będą prowadzić rozmowy od 2 go 14 grudnia, a obrady trwają cały dzień. Do Polski przyleciał nawet…Arnold Schwarzenegger! Zobaczcie, jak szczęśliwy jest były Gubernator Kalifornii, choć myślę, że Nasz Prezydent cieszy się jeszcze bardziej! 😉

fot: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.