Strona główna Ciekawostki Statua Wolności znów się pojawiła na Jeziorze Mendota.

Statua Wolności znów się pojawiła na Jeziorze Mendota.

0
Statua Wolności znów się pojawiła na Jeziorze Mendota.
Statua Wolności pojawiła się w Winsconsin na jeziorze Mendota.

W 1987 roku na Uniwersytecie Winsconsin odbyły się wybory studenckie poprzedzone absurdalną kampanią. Partia obiecywała zrobienie niecodziennych rzeczy, na przykład zainstalowanie ruchomych schodów na Bascom Hill, malowanie fluorescencyjnych krawężników, aby pijani studenci trafili do domów itp. Tylko jedna z ich obietnich została spełniona – pojawienie się Statuty Wolności w Winsconsin.

Tej samej zimy na zamarzniętym Jeziorze Mendota zainstalowano replikę Lady Liberty. Instalacja sprawiała wrażenie, że wyłania się ona z dna jeziora. Liderzy partii Leon Varijian i Jim Mallon wydali 4 tysiące dolarów na konstrukcję ze styropianu, która od razu stała się hitem. Niestety, po roku ktoś ją spalił.

Rzeźba w 1979 r.

W 1989 i 1990 roku pojawiła się po raz kolejny, tym razem zrobiono ją z tworzywa ognioodpornego. Do 2010 roku rzeźba od czasu do czasu powracała do Winsconsin.

Rzeźba w 2009 r. 

W tym roku w związku z Zimowym Karnawałem przywrócono Statue Wolności kontynuując tradycję, która rozpoczęła się 40 lat temu.
Tym razem konstrukcję wykonano z nadmuchiwanego tworzywa sztucznego. Zdecydowano się na taką formę, ponieważ szybciej się ją instaluje oraz łatwiej przechowuje.

Rzeźba w 2019 r. 

Urzednicy mają nadzieję, że za rok ikona Nowego Jorku znów pojawi się w stanie Winsconsin.

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7gdansk.pl