Rozliczasz PIT? Poznań zachęca, aby zrobić to u nich

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Miasto Poznań zachęca, aby wszyscy mieszkańcy rozliczali PIT-y w stolicy Wielkopolski. Urzędnicy informują, że dzięki temu zyska się wiele korzyści. A jakich korzyściach mowa? Szczegóły poniżej. 

Urzędnicy państwowi zachęcają do rozliczenia PIT-a w Poznaniu. Obecnie do budżetu miasta wraca 48% z podatków dochodowych odprowadzanych przez mieszkańców. To znaczy, że prawie co trzecia złotówka pochodzi z PIT-ów. 

– Rozliczenie podatku w Poznaniu przynosi wiele korzyści podatnikom – mówi Iwona Matuszczak-Szulc z Urzędu Miasta.

- Advertisement -

– Otrzymują dodatkowe punkty przy naborze do żłobków, przedszkoli, szkół, uprawnienie do darmowych szczepień, tańszego wynajmu mieszkania w programie „Mieszkanie dla Absolwenta” czy wykupu mieszkania w programie „Najem z Dojściem do Własności”, mogą też skorzystać z pomocy asystenta osoby z niepełnosprawnością – mówi Iwona Matuszczak-Szulc z Urzędu Miasta.

Czytaj: Powstaną nowe, tanie mieszkania na wynajem w Poznaniu

Seniorzy także na tym skorzystają. Dla najstarszych mieszkańców czekają zniżki w programie Poznańska Złota Karta oraz tańszy wynajem mieszkania dla seniora.

Wszystkie osoby, które rozliczą PIT w Poznaniu mogą też taniej jeździć komunikacją miejską. Miasto dzięki pieniądzom z podatków może realizować wiele inwestycji.

– Dzięki nim mieszkańcy Poznania mogą korzystać z nowoczesnych i ekologicznych tramwajów i autobusów.  Budowane są drogi, chodniki, skwery i parki. Środki z PIT-ów przeznaczone są na remonty szkół i przedszkoli czy na organizację bezpłatnych imprez – dodaje Iwona Matuszczak-Szulc. 

Czytaj: Poznań jako pierwsze miasto dofinansuje in vitro

Poznań uruchomił specjalny informator dla osób chcących się rozliczyć w Poznaniu. Szczegóły na glanc.poznan.pl. Dla przypomnienia, w Poznaniu rozlicza blisko 400 tys. osób.​

Szukasz pracy w Poznaniu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org