Rio de Janeiro z wyróżnieniem UNESCO. To pierwszy taki tytuł w historii!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Przyznano pierwszy w historii tytuł Światowej Stolicy Architektury. O wyróżnienie organizacji UNESCO walczyły takie miasta, jak Paryż czy Melbourne. Jednak to Rio de Janeiro ma co świętować!

Rio de Janeiro uzyskało pierwszy w historii tytuł Światowej Stolicy Architektury. Głównym założeniem nowo powstałej inicjatywy jest:

  • ochrona dziedzictwa architektonicznego
  • i kultura wyróżnionego miasta.

Tytuł został przyznany przez członków istniejącej od 1946 roku organizacji UNESCO i Międzynarodowej Unii Architektów. Otrzymać taki tytuł to naprawdę ogromny zaszczyt.

- Advertisement -

Drugie po São Paulo największe miasto w Brazylii otrzymując nowy tytuł zapewne przyciągnie wiele nowych turystów do Rio je Janeiro, będzie odpowiedzialne za organizację 27. Światowego Forum Międzynarodowej Unii Architektów. W tej imprezie udział bierze ponad 25 tysięcy architektów z całego świata. Konferencja organizowana jest co trzy lata i poruszane są takie tematy, jak: nowoczesne podejście do urbanistyki i kierunki rozwoju największych metropolii.

Pałac Gustavo Capanemy, zdjęcie: arqguia.com

Światowe Forum Międzynarodowej Unii Architektów ma rozpocząć się 19 lipca 2020 roku i ma trwać tydzień. Odbędzie się m.in. na terenie Pałacu Gustavo Capanema – budynek ten od wielu lat uznawany jest za jedno z największych dzieł nowoczesnej architektury. Za projekt tego Pałacu odpowiedzialny jest w dużej mierze legendarny francuski architekt, Charles-Édouard Jeanneret znany jako Le Corbusier.

Rio to miasto, które może posłużyć jako idealny przykład współczesnych wyzwań, o jakich na co dzień dyskutują najbardziej uznani architekci na świecie. Rio jest jednym z najlepszych przykładów na to, jak należy rozwiązywać współczesne problemy „sztuki”, którą jest współczesna architektura – tłumaczy Nivaldo Andrade, prezes Brazylijskiego Instytutu Architektów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Hotel z Polski znalazł się na liście wśród 101 najlepszych na świecie – f7city.pl

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7warszawa.pl