Strona główna Gwiazdy Rewelacyjne koncerty z okazji 100lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

Rewelacyjne koncerty z okazji 100lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

0
Rewelacyjne koncerty z okazji 100lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

Zbliża się okrągła, setna rocznica powołania do życia Uniwersytetu Poznańskiego, naszej Almæ Matris Posnaniensis. Będzie to wielkie święto całej naszej społeczności akademickiej, zwieńczone licznymi koncertami!

Zobacz też: Wesprzyj kocią kawiarnię w remoncie po włamaniu!

Powstanie Uniwersytetu Poznańskiego, od początku reprezentującego wysoki poziom naukowy i przyciągającego studentów z całego kraju, gruntownie odmieniło życie Poznania, nadając mu nowy, akademicki wymiar i wpływając na jego naukowy, kulturalny, społeczny i gospodarczy rozwój. Kolejne władze rektorskie, formułując cele i założenia Dekady Jubileuszowej, były i są wierne hasłu: Patrząc w przyszłość, nie zapominamy o tradycji.

W myśl tego właśnie motta społeczność akademicka przygotowuje się do obchodów swojego Jubileuszu Stulecia. Wspólnie świętować go będą cztery wyższe uczelnie Poznania, których korzenie tkwią w dziejach naszej Almæ Matris – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Uczelnie te powstały z wydziałów, czy innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Poznańskiego. Dzieliły z nim historię aż do początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to – bynajmniej nie z własnej woli, lecz na skutek decyzji ministerialnych, zostały od Uniwersytetu odłączone.

Już 7 czerwca władze poznańskich uniwersytetów zapraszają wszystkich na świeże powietrze! Festiwal Uniwersytetu Poznańskiego organizowany dla mieszkańców Poznania i regionu z okazji 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane będzie na placu Mickiewicza, parkach Mickiewicza oraz Wieniawskiego i ul. Wieniawskiego.

07.06 (piątek)
19.00 – 01.00
Plac Mickiewicza – strefa koncertowa
Sonbird
Lady Pank

8.06 (sobota)
19.00 – 01.00
Plac Mickiewicza – strefa koncertowa
Pięć stron świata – projekt muzyczny Wydziału Neofilologii UAM
Otsochodzi
Bitamina
Bass Astral x Igo

Zobacz też: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie – f7city.pl

Cały teren obchodów będzie gęsto pokryty różnego rodzaju atrakcjami dla najmłodszych oraz starszych mieszkańców. Nie zabraknie stref warsztatowych, miejsca do wypoczynku czy lokalnych foodtrucków, z najlepszym poznańskim street foodem. To wielkie święto dla miasta Poznania, dlatego zaproszeni goście to równie wielkie gwiazdy. Ponadczasowy Lady Pank grający w piątek wieczorem jest tylko wisienką na torcie złożonym z warstw zdolnych młodych muzyków. Już w sobotę bowiem, będzie można posłuchać najszybciej rozwijającego się na lokalnej scenie, młodego rapera Otsochodzi, wspaniale wrażliwy zespół o nieprzestającej rosnąć popularności Bitamina, oraz duet Bass Astral x Igo, który występował już w Poznaniu wielokrotnie, zawsze z nową energią, zawsze z tłumami pod sceną.
Koniecznie zapoznajcie się z wydarzeniem na facebooku, oraz stroną jubileuszu, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej o historii uniwersytetów jak i o pozostałych wydarzeniach towarzyszących. Wydarzenia koncertowe organizowane z okazji stulecia są całkowicie bezpłatne. Nie może Was zabraknąć!

źródło: 100lat.amu.edu.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl