Pracujesz przed komputerem? Zadbaj o wzrok.

0
1081

Pracujesz przed komputerem? Tak jak wielu mieszkańców miast twoje oczy są narażone na promieniowanie światła niebieskiego.  Długie korzystanie z urządzeń cyfrowych zdecydowanie wpływa na zdrowie. Mimo to nie wyobrażamy sobie codziennego życia i pracy bez smartfona, komputera i laptopa. Jak dbać o oczy, aby służyły nam jak najdłużej?

MRUGAJ

Staraj się mrugać częściej! To naturalnie nawilży Twoje gałki oczne. Jeśli czujesz, że to nie wystarcza- spróbuj kropelek do oczu. 

REGULARNIE SPOGLĄDAJ NA PRZEDMIOTY W ODDALI

Co 20 minut popatrz przez 20 sekund na przedmiot oddalony o co najmniej 6 metrów, np. znajdujący się za oknem, w odległym kącie pomieszczenia, itp. Dobrze działa też patrzenie na zieleń, naturę…

ODPOCZNIJ

Wyłącz urządzenia elektroniczne i daj swoim oczom odpocząć od ekranów. Co 30/40 minut rób sobie przerwę. Szczególnie przed snem staraj się unikać niebieskiego światła emitowanego przez komputer i telefon komórkowy. To utrudnia zasypianie.

ZAPISZ SIĘ NA BADANIE WZROKU

Skonsultuj się ze specjalistą, aby sprawdzić, czy potrzebujesz korekcji wzroku. Badanie wzroku powinno się wykonywać raz na pół roku, maksymalnie raz na rok. Kiedy ostatnio się badałaś?

SKORYGUJ SWÓJ WZROK

Wybierz odpowiednie soczewki kontaktowe, jeśli na badaniu okaże się, że potrzebujesz korekcji wzroku. Czasem warto zainwestować w okulary z filtrem.

Mieszkasz w mieście ? Przeczytaj też:

W tych branżach, najłatwiej znaleźć pracę.