Poznań: od sierpnia na Łazarzu płatne parkowanie będzie aż do 20:00

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wraz z początkiem sierpnia wydłuży się czas w Strefie Płatnego Parkowania na Łazarzu. Obowiązywać będzie do godziny 20:00. 

Aktualnie opłaty za postój na obszarze Strefy Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, ale od 1 sierpnia się to zmieni. Czas płatnego parkowania zostanie wydłużony o 2 godziny. 

Zmiana dotyczy terenów Łazarza, Wildy, części Jeżyc oraz Śródki, Zagórza i Ostrowa Tumskiego. W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, czyli na Starym Mieście i fragmencie Jeżyc od ul. Roosevelta do ul. Polnej godziny płatnego postoju (8:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku i 8:00 – 18:00 w soboty) nie zmienią się.

- Advertisement -

Nowe godziny obowiązywania opłat za parkowanie zostały przyjęte przez Radę Miasta Poznania podczas sesji w czerwcu br. i stanowią odpowiedź na głosy płynące ze strony mieszkańców.

Kierowcy mieszkający przy ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania wielokrotnie zwracali uwagę na problem ze znalezieniem miejsca postojowego po godzinie 18:00, kiedy wracają do domów, a opłaty za postój przestają obowiązywać – mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej. To również jeden z najważniejszych wniosków płynących z przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku ankiety mieszkańców. Liczymy, że wydłużenie godzin działania „strefy” do 20:00 poprawi dostępność miejsc postojowych dla osób mieszkających przy objętych nią ulicach – dodaje.

Czytaj: Koziołki stanęły przed urzędem miasta na placu Kolegiackim

Nowe ulice w SPP od 3 października i zmiana granic

Wydłużone godziny opłat za postój to niejedyne zmiany w SSP w tym roku. Od 3 października br. obszar płatnego parkowania zostanie powiększony o te ulice: Berdychowo, Piotrowo i Św. Roch, czyli obszar ograniczony ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz korytami Warty i Cybiny.

Dodatkowo zmienione zostaną granice istniejącej SPP / ŚSPP na Łazarzu i Starym Mieście. W obszar płatnego postoju zostanie włączona północna strona ul. Hetmańskiej oraz wschodnia strona ulic Reymonta i Przybyszewskiego. Za postój trzeba będzie zapłacić w rejonie Cytadeli na ul. Pułaskiego i Armii Poznań, a także na pozostających dotychczas poza „strefą” fragmentach ul. Cichej, al. Niepodległości i w sąsiedztwie dworca PKP Poznań Garbary. Korekta granic SPP / ŚSPP również zacznie obowiązywać od 3 października br.

Czytaj: Nowe, ciekawe miejsce spotkań w Poznaniu – „Klub na Fali”