Poznań: Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone

0
808
Jezioro Maltańskie. Przyciąga urokliwymi, pełnymi zieleni zakątkami. Nazwa pochodzi od Zakonu Kawalerów Maltańskich. Źródło: /twitter.com/analizuje

W końcu po długim czasie miastu Poznań udało się porozumieć ze spółką Wyborowa. Podpisano porozumienie, które pozwoli na powiększenie jeziora. 

Jezioro Maltańskie zostanie powiększone w najwęższym miejscu. Dzięki temu uda się dostosować Tor Regatowy Malta do wymagań Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) i Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF).

Miasto podpisało umowę ze spółką Wyborowa, która będzie odpowiedzialna za poszerzenie jeziora. Uprzednio na terenie przy ul. Komandoria 5 spółka produkowała tam wyroby alkoholowe. 

Czytaj: Poznań rusza z akcją “Zgotujmy razem trochę dobra”

Wiele lat trwał konflikt między miastem Poznań a spółką. W końcu topór wojenny udało się zakończyć na początku grudnia. 

Zgodnie z wypracowaną umową spółka zrzeknie się roszczeń o zapłatę blisko 100 mln zł odszkodowania. Natomiast miasto Poznań będzie mogło użytkować tereny przy Komandoria 5. Dokumenty podpisano 17 grudnia.

Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone w najwęższym miejscu. Dzięki temu Tor Regatowy Poznań będzie mógł się rozwijać. Zostanie on powiększony o tor powrotny, co spełni wymagania Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) i Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF).

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Jezioro Maltańskie. Źródło: Twitter
Jezioro Maltańskie. Źródło: Twitter

Czytaj: Nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Policjanci będą kontrolować auta