Polunin: dziękuję Vładimirowi i wszystkim, którzy stoją po stronie dobra!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ukraiński baletmistrz pochwalił się na Instagramie nowym tatuażem. Sergiej Polunin wytatuował sobie twarz Putina. Kilka dni później pokazał fanom coś jeszcze…

Sergiej Polunin jest uznawany przez środowisko baletowe za najbardziej utalentowanego tancerza swojego pokolenia. W 2010 roku został najmłodszym w historii głównym tancerzem zespołu baletowego w Królewskim Balecie w Londynie. W 2012 roku zszokował świat, gdy w wieku zaledwie 21 lat postanowił odejść z zespołu, tłumacząc swoją decyzję wypaleniem, zmęczeniem i brakiem zgody na panujące w balecie rygor oraz zamknięcie na zmiany.

Polunin pożegnał się ze światem baletu, nagrywając swój ostatni taniec.

- Advertisement -

Filmik z tańczącym Poluninem do utworu Take Me to Church Hoziera stał się hitem internetu, a sam taniec wskrzesił w ukraińskim tancerzu miłość do tańca. Polunin wrócił do zawodu i rozpoczął walkę o wprowadzenie zmian w sposobie pracy z tancerzem.

Jednakże to nie próba zrewolucjonizowania baletu czy początkująca kariera filmowa Polunina sprawiły, że ostatnio jest o nim znów głośno. 26 listopada Polunin pochwalił się na Instagramie swoim nowym tatuażem.

Jesteś moim światłem

Polunin wytatuował sobie na klatce piersiowej twarz rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Wzbudził tym kontrowersje wśród swoich rodaków.

https://www.instagram.com/p/Bqkh4megNyU/

Tancerz skomentował swój post słowami: dziękuje Vładimirowi i wszystkim, którzy stoją po stronie dobra. Nie jest łatwo być silnym i wybrać światło. Miłość jest światłem i jest najpotężniejsza.

Nie był to pierwszy post, w którym Polunin wyrażał swoją sympatię do rosyjskiego prezydenta. 20 listopada, w dniu swoich 29. urodzin, Polunin umieścił na Instagramie zdjęcie Putina z komentarzem, że przesyła wszystkie nadesłane mu życzenia urodzinowe Putinowi. Tancerz dodał, że Putin jest niesprawiedliwie oceniany przez światowe media. Swój wpis zakończył słowami: jako małe dziecko zobaczyłem w nim światło i nadal je widzę. Zawsze będę go chronić swoją energią i miłością.

Olw tym samym czasie pochwalił się na Instagramie czymś jeszcze. W innym poście tancerz ujawnił, że posiada nie tylko ukraiński, ale także i rosyjski paszport.

https://www.instagram.com/p/Bq0l6VUgCu0/

Posty Polunina odnoszące się do rosyjskiego prezydenta wzbudziły wiele kontrowersji wśród fanów tancerza i w światowych mediach. Wszystko dlatego, że wpisy Polunina zostały opublikowane w czasie ostatniego zaostrzenia się konfliktu na linii Rosja — Ukraina.

Zaostrzenie to spowodowane jest ostrzelaniem i zajęciem przez rosyjskie siły specjalne 3. niewielkich okrętów ukraińskiej marynarki wojennej oraz aresztowaniem ukraińskich żołnierzy. Do incydentu doszło 25 listopada w Cieśninie Kerczeńskiej. Rosjanie uznali, iż ukraińskie okręty wpłynęły na ich wody terytorialne, czyli 12-milowy pas wód przybrzeżnych. Natomiast Ukraina uważa działania Rosji za akt agresji. Dodała, że ukraińskie okręty były na wodach, z których swobodnie mogą korzystać zarówno Rosja, jak i Ukraina co wynika z umowy z 2003 dotyczącej Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej. Według tej obowiązującej wciąż umowy Morze Azowskie i Cieśnina Kerczeńska uznawane są za wody wewnętrzne Ukrainy i Rosji, co oznacza, iż oba kraje mogą po nich swobodnie pływać.

Umieszczone przez Polunina posty zostały przez cześć jego fanów uznane za wybranie strony w konflikcie Rosja — Ukraina. W komentarzach pod zdjęciem rosyjskiego paszportu tancerza fani zarzucają Poluninowi m.in., że dał się przekupić i jest naiwny, jeśli faktycznie wierzy w słowa Putina.

Pomimo częściowo negatywnego odbioru z jakim spotkały się posty Polunina popierające Rosję, Polunin nie zmienia zdania. W jego ostatnim poście odnoszącym się do Rosji wyraził swoje poparcie dla tego kraju słowami: dobro musi być tak samo agresywne jak zło. Moja miłość i poparcie dla Rosji. Miłość przezwycięży wszystko.

https://www.instagram.com/p/BqpEirrgQdW/

 

 

Czy Polunin opowiedział się za stroną rosyjską czy może po prostu chce aby wygrała miłość i zakończył się konflikt Rosji z Ukrainą porozumieniem stron? Zostawiamy to waszej ocenie.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

źródło artykułu: instagram, tvn24