Polskie miasta przyjazne obcokrajowcom

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

 

Odwiedzają Cię znajomi z zagranicy? A może szukasz miasta do którego chciałabyś się przeprowadzić? Polska jest krajem bardzo jednolitym kulturowo, nic dziwnego, że wielu obcokrajowców czuje się tu  nieswojo. Są jednak miasta, które przełamują stereotypy. Przedstawiamy listę miast, które są najbardziej przyjazne dla osób z zagranicy.

- Advertisement -

 1. WARSZAWA
  Warszawa to ulubione miejsce obcokrajowców. Prężnie rozwijająca się stolica Polski kusi turystów nowoczesnym budownictwem godnym największych europejskich metropolii. Na ulicach słychać tu język angielski, bez problemu można dogadać się praktycznie wszędzie. Co więcej, z Warszawy lata też najwięcej wygodnych połączeń międzynarodowych.  
 2. GDAŃSK
  Położony nad Bałtykiem Gdańsk przyciąga zarówno fanów turystyki miejskiej, jak również miłośników plaż. W naszej części Europy miasto ma symboliczne znaczenie – ze względu na początki drugiej wojny światowej oraz działania Solidarności. To wszystko sprawia, że 16% wszystkich odwiedzających Polskę wybiera je na cel wizyty w Polsce.  
 3. TORUŃ
  Toruń do niedawna był idealną destynacją dla studentów z Europy. Działo się tak, ze względu na wysoką pozycję Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, jednego z najlepszych w kraju, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Wiele osób postanowiłam zostać po studiach w Toruniu.  
 4. POZNAŃ
  Poznań uznawany jest  za miasto biznesu, handlu i ogromnej liczby studentów. Co więcej, w tej części Polski najłatwiej jest znaleźć pracę- nawet nie znając język polskiego. Życie tętni tam o każdej porze dnia, dzięki bogatej bazie restauracji, pubów i klubów. Dobra komunikacja z Berlinem również pozytywnie wpływa na turystkę. 
 5. WROCŁAW

Jednym z ulubionych miast wśród cudzoziemców jest Wrocław- Europejska Stolica Kultury 2016. Duże firmy, które we Wrocławiu poszukują wykwalifikowanych pracowników władających wieloma językami. Wiele z nich poszukuje native speakerów, co sprawia, że sporo obcokrajowców znajdzie tu miejsce pracy dla siebie.

Zobacz też, jakie Polskie miasta są najładniejsze.

Najładniejsze polskie miasta