Polska wygrała Eurowizję dla dzieci!

0
649

fot: źródło

Mimo że Eurowizja Junior do tej pory nie cieszyła się wielką popularnością, kilka dni temu wszystko się zmieniło. Nasza reprezentantka, zwyciężczyni „The Voice Kids Poland”, Roksana Węgiel, wygrała eurowizyjny konkurs!

„Historyczny sukces” to najlepsze określenie tego, co stało się kilka dni temu – i to w wersji Junior! 13 letnia Polka, Roksana Węgiel, reprezentowała nasz kraj na konkursie Eurowizji i…wygrała! Piosenka „Anyone I Want To Be”, zagwarantowała Roksanie zasłużone zwycięstwo. Tegoroczny konkurs odbył się w Mińsku.

fot: źródło

Przeczytaj: Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie!

Mimo że występ Węgiel nie powalił jurorów na kolana, zwycięzcę wybierają również widzowie – tak, jak w przypadku wersji dla dorosłych. To właśnie dzięki głosom ludzi, 13-latce udało się uplasować na upragnionym, pierwszym miejscu. Warto również wspomnieć, że w przypadku Eurowizji dla dzieci, głosowanie odbywa się w nieco inny sposób. Otóż, można głosować na swój kraj, jednak dodatkowo, trzeba również oddać co najmniej dwa głosy na inne państwa. Ostatnim, wielkim sukcesem Polski na konkursie Eurowizji, był występ Edyty Górniak, która ze swym przebojem w 1994 roku, zajęła drugie miejsce. Posłuchajcie, jak brzmiał występ Roksany:

Sprawdź: f7gdansk

A Wam, jak podoba się występ Roksany? My, jako redakcja f7, serdecznie gratulujemy wygranej!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.