Strona główna Imprezy Pokaz domu mody Dior w ruinach pałacu w Marrakeszu!

Pokaz domu mody Dior w ruinach pałacu w Marrakeszu!

0
Pokaz domu mody Dior w ruinach pałacu w Marrakeszu!
Dior Cruise 2020

Pałac El Badi jest jednym z ważniejszych miejsc w Marrakeszu. Niedawno dodatkowo zyskał na wyjątkowości – w jego ruinach odbył się pokaz najnowszej kolekcji Diora.

Wybór jednego z marokańskich miast nie był przypadkowy. Dior Resort 2020 odbył się w otoczeniu odmiennej kultury, do której dyrektor kreatywna brandu, Marie Grazie Chiuri, wyciągnęła przyjazną dłoń. Pokaz stanowił odwołanie do różnorodności i rozmaitości, co widać nie tylko w wyborze miejsca, ale również w prezentowanych strojach.

Dior ukazał ponad 100 różnych stylizacji. Widoczne były efekty pracy z projektantami pochodzącymi z kontynentu afrykańskiego – egzotyczne motywy, turbany, chusty, kolorowa rafia oraz tkaniny African Wax – barwione poprzez umieszczanie wosku na bawełnie. Chiuri czerpała z lokalnych aspiracji, współpracowała z twórcami z Jamajki, Ghany, Wybrzeża Kości Słoniowej. Marka nie tylko inspirowała się Afryką, ale także korzystała z tkanin, wzorów stworzonych przez afrykańskich rzemieślników.

Jednak Dior Resort 2020 nie jest kolekcją afrykańską. Dyrektor kreatywna marki odwołała się do źródeł. Przywołała projekt Christiana Diora zatytułowany „Maroc”, przypomniała czasy, gdy Yves Saint Laurent prowadził markę. Marrakesz nauczył mnie koloru – mówił YSL, dlatego też hołd oddany temu miastu jest w pełni zasłużony. Pomimo tych wszystkich akcentów pokaz nie jest w pewni skupiony na egzotyce, a na różnorodności. Wśród motywów afrykańskich można dostrzec stylizacje czerpiące z zupełnie innych źródeł.

Dior Cruise 2020
Dior Cruise 2020

Kultura uczy nas, jak żyć razem, uczy nas, że nie jesteśmy sami na świecie, że inni ludzie mają inne tradycje i sposób na życie, które liczą się równie mocno, co nasze własne. – to hasło marokańskiego pisarza przyświecało całemu pokazowi. Goście odnajdowali te słowa tuż po przybyciu, każde z krzeseł było opatrzone tym cytatem. Aż 800 osób zostało zaproszonych do ruin pałacu El Badi.  Atmosfera pokazu została wzmocniona nietypową scenerią, jednak za spektakularną aurę odpowiadały nie tylko ruiny zabytku z XVI wieku.

Pokaz odbył się pośród dziesiątek świec oraz kilku płomiennych piecyków, a wszystkiego dopełniała nastrojowa muzyka. Stylizacje zaprezentowane były na tle zniszczonych murów i ognia. Tradycja, historia oraz żywioł przełamany został współczesnymi akcentami.

Bez wątpienia tegoroczny pokaz marki Dior jest jednym z najbardziej spektakularnych odkąd brand prowadzony jest przez Chiuri. Jednocześnie stanowi historyczne wydarzenie dla marokańskiego miasta.

Dior Cruise 2020

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl