Strona główna Ciekawostki Bisolarne liście oczyszczające powietrze już niedługo w Londynie!

Bisolarne liście oczyszczające powietrze już niedługo w Londynie!

0
Bisolarne liście oczyszczające powietrze już niedługo w Londynie!

Naukowcom udało się opracować pierwszą na świecie technologię liścia bisolarnego, aby oczyścić zanieczyszczone powietrze.

System BioSolar Leaf może wykonać pracę 100 drzew na powierzchni jednego drzewa. Poza tym, BioSolar ułatwia rozwój małych roślin, takich jak mikroalgi czy okrzemki, na dużej płaszczyźnie, którą można zainstalować podobnie do paneli słonecznych.

Do oczyszczania BioSolar Leaf wykorzystuje fotosyntezę. Mikroskopijne kawałki biomasy używają jej do odsysania gazów cieplarnianych z powietrza i przekształcania go w czysty, oddychający tlen.

Już niedługo w Londynie technologia ta zostanie wypróbowana.

Julian Melchiorri, który jest założycielem i dyrektorem generalnym Arborea (firma zajmująca się projektem), był również odpowiedzialny za rozwój podobnych technologii oczyszczania powietrza. W 2017 roku stworzył „ żyjący żyrandol”, który wykorzystywał glony do wysysania CO2 z powietrza.

„Kiedy założyłem Arborea, moim celem było przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, jednocześnie zajmując się kluczowymi kwestiami związanymi z systemem żywnościowym. Ten pilotażowy zakład produkować będzie zrównoważone, zdrowe dodatki do żywności, oczyszczając powietrze, wytwarzając tlen i usuwając dwutlenek węgla z otaczającego środowiska.”

Źródło zdj. głównego: Imperial College London / Thomas Glover

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7sport.pl