Pogoda długoterminowa: nadciągają mrozy! Na razie o wiośnie możemy zapomnieć

0
605
zdjęcie: www.communities-ni.gov.uk

Zakończenie zimy będzie bardzo mroźne. W przyszłym tygodniu termometry wskażą nawet 20 stopni na minusie. Dodatkowo będzie towarzyszyć przeszywający wiatr i opady śniegu. Jak długo taka aura ma się utrzymać?

Mróz ma chwycić po 20 lutego. Wtedy według meteorologów do Polski napłynie zimne powietrze z głębi Rosji. I z każdym kolejnym dniu temperatura będzie spadać. 21 lutego wyż wałowy rozciągnie się nad Europą Środkową i da o sobie znać. Opady śniegu będą towarzyszyć szczypiącemu powietrzu.

Największych mrozów możemy się spodziewać po 25 lutego. Słupki na termometrach pokażą minus aż dwadzieścia stopni! Najchłodniej będzie na wschodzie Polski. Wszystko dlatego, że pod koniec lutego do naszego kraju napłynie bardzo zimne powietrze z Rosji.

Ochłodzenie odczują również mieszkańcy Rzeszowa oraz Lublina – tam słupki na termometrach pokażą minus piętnaście stopni Celsjusza. W Poznaniu, Wrocławiu i w Warszawie średnia temperatura wyniesie minus dwanaście stopni Celsjusza. Synoptycy przewidują, że tak niekorzystna aura może się utrzymywać w Polsce aż do początku marca.

Źródło: se.pl/polskatimes.pl. Zdjęcie: zdjęcie: www.communities-ni.gov.ukFaky