Podwyżki za parking w rejonie Morskiego Oka

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Czeka nas kolejna podwyżka cen w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wzrosły opłaty za wstęp do TPN, teraz czas na wzrost cen za parkingi. Turyści będą musieli zapłacić nawet o 20 zł więcej niż dotychczas. O jakich parkingach mowa?

Podwyżki za parking w rejonie Morskiego Oka. 

Nastały bardzo ciężkie czasy i każdy ratuje się tak, jak może. Głębiej do portfela będą musieli sięgnąć ci, którzy w najbliższym czasie wybierają się do Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

- Advertisement -

Od kwietnia wzrosną ceny za postój na parkingach. Chodzi o parking na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie. Łącznie znajduje się na nich 1000 miejsc parkingowych.

Czytaj: Upadek podczas zejścia z Giewontu. Turysta udostępnił wideo ku przestrodze

Na tę chwilę opłata za cały dzień wynosi 30 zł. Jak podała „Gazeta Krakowska”, od kwietnia cena wzrośnie do 35 zł – przy wcześniejszej rezerwacji miejsca przez Internet. Jeśli jednak ktoś wybierze się na spontaniczną wycieczkę, będzie musiał zapłacić jeszcze więcej. Za parking bez wcześniej rezerwacji online trzeba będzie zapłacić aż 50 zł! Dodajmy tylko, że zakup biletu na miejscu jest możliwy tylko wtedy, gdy cały parking nie zostanie wyprzedany.

Wzrosły także ceny za wstęp do TPN

To druga podwyżka w Tatrach. Od 1 marca trzeba więcej zapłacić też za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 7 zł (wcześniej 6 zł), ulgowy 3,50 zł (wcześniej 3 zł).

Warto przypomnieć, że 15% z wpływu biletów przeznaczane jest na Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poza tym pieniądze idą m.in. na ochronę przyrody i remonty szlaków.

Czytaj: Znajdź pracę w Krakowie nie wychodząc z domu. Ruszają Inżynierskie Targi Pracy