Planszówki – wrocławianie je kochają [lista lokali]

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wraz z rozwojem konsol do gier i aplikacji na telefony, wydawało się, że klasyczne gry planszowe i towarzyskie przejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego! W ostatnich latach moda na taki sposób spędzania czasu wróciła ze zdwojoną siłą. Grać można nie tylko w domu, ale także w pubie ze znajomymi. Postanowiliśmy sprawdzić wrocławskie lokale, które oferują taką rozrywkę. 

Cybermachina

- Advertisement -

To miejsce znane najlepiej wrocławskim studentom. Cybermachina to sieć pubów, która ma swoje placówki w największych miastach w Polsce (m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku) Zlokalizowana jest w sąsiedztwie największych wrocławskich kampusów: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Ten mały lokal zaopatrzony jest w dziesiątki gier planszowych i konsol, których studenci i lokalni mieszkańcy nie oszczędzają każdego wieczoru. To dobre miejsce dla każdego, kto szuka tradycyjnej rozrywki na północnej stronie Odry. Jedynym mankamentem Cybermachiny jest mała powierzchnia lokalu. Z drugiej strony jednak pub ten lubiany jest właśnie przez swoją kameralność, a jeśli boimy się, że nie znajdziemy dla siebie stolika, Cybermachina oferuje możliwość rezerwacji.

Adres: ul. Szczytnicka 52

https://www.instagram.com/p/BVFnTwalmhG/

Awaria prądu

Wrocławski klub muzyczny Firlej dobrze znany jest wrocławskim melomanom. Usłyszeć można tam zarówno mocniejsze rockowe/metalowe brzemienia, jak i jazz, a także rap. Teraz jednak na Grabiszyńską wpadać można nie tylko na koncerty, ale w każdy dzień tygodnia. Odkąd powstała awaria prądu, mieszkańcy Starego Miasta wreszcie mają do dyspozycji klimatyczne miejsce, gdzie mogą się spotkać przy kawie albo piwie i wspólnie pograć w gry planszowe. Lokal wyposażony jest w kilkadziesiąt różnych gier (od kultowego Monopolu, po bardziej skomplikowane tytuły, przy których można spędzać długie godziny). Również fani gier RPG się nie zawiodą. W Awarii Prądu zupełnie za darmo skorzystać można z podręczników do tych gier, a nawet ze specjalnych makiet, na których inscenizować można rozgrywkę. Dodatkowo wieczór umilić można sobie kawą, piwem i nachosami. Dodatkowym atutem może być także wystrój lokalu: rozgrywki pradzić będziemy na wygodnych sofach, a pomieszczenie przypomina bardziej przytulne prywatne mieszkanie niż kawiarnię.

Adres: ul. Grabiszyńska 56

https://www.facebook.com/awariapradu/photos/p.1065975690228014/1065975690228014/?type=1&theater

Hex

Wielkie stoły, craftowe piwo, burgery – wystarczy dodać planszówki i mamy idealne miejsce na sobotni wieczór ze znajomymi. To miejsce wyróżnia mnogość tytułów gier. Co tydzień wybierana jest gra tygodnia i losowana jest jedna osoba, która taką planszówkę otrzymuje. Wystrój pomieszczenia spodoba się wielbicielom loftów. Ceglane ściany, proste metalowo-drewniane meble nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu.

https://www.instagram.com/p/Bk4x4xdFatv/

Padbar

Podobnie jak w Cybermachine Padbar wiąże się z konsolami i oldskulowymi grami elektronicznymi. Bawić możemy się tam zarówno przy najnowszych produkcjach, jak i przy takich klasykach jak Super Mario Bros. Lokal jest bardzo przestrzenny, więc będzie doskonałą alternatywą dla tych, którym nie odpowiada ciasnota Cybermachiny. Padbar nie zapomina też o wielbicielach klasycznych planszówek. W ich ofercie znajduje się prawie 90 tytułów, a ta liczba wciąż się powiększa.

https://www.facebook.com/PadbarWroclaw/photos/p.2486563244694132/2486563244694132/?type=1&theater

Marajo

W Marajo możecie nie tylko pograć, ale także wypożyczyć grę do domu. A jest w czym wybierać, bo to największa wypożyczalnia nowoczesnych gier planszowych w Polsce. A jeśli gra wam się spodoba, możecie także ją kupić. Poza tym to przyjemne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Lokal jest bardzo przyjemnie urządzony, a obsługa chętnie pomaga przy wyborze gry.

 

ul.Dąbrowskiego 36/4U