Pan Piotr zdobył prawie 500 punktów w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i… przegrał.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Takie rzeczy nie dzieją się często. Pan Piotr zdobył prawie 500 punktów w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i przegrał. To nie miało prawa się zdarzyć. 

Jeden z dziesięciu (1 z 10) to polski teleturniej edukacyjny, emitowany w TVP od 3 czerwca 1994. Przez ponad 23 lata był nadawany na antenie TVP2, a od 15 stycznia 2018– w TVP1. Prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. Program opiera się na brytyjskim formacie Fifteen to One według pomysłu Johna M. Lewisa.

- Advertisement -

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” to popularny program, w którym gracze muszą się wykazać wiedzą ogólną. Nigdy nie wiadomo, czy pytanie będzie z dziedziny matematyki, historii, chemii, geografii czy muzyki. Pan Piotr wykazał się niesamowitą wiedzą – w trakcie gry zebrał rekordową liczbę punktów i … przegrał.

ZOBACZ TAKŻE: PARA TANECZNA WYSTĄPIŁA W TALENT SHOW. SZTUKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE, TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

W finale byli sami panowie – Piotr, Leszek i Bogusław. Finał się rozpoczął. Pan Piotr szedł jak burza, brał pytania na siebie, dzięki czemu zdobył aż 483 punkty. I wtedy coś poszło nie tak. Najpierw pytanie z chemii, później pytanie o patrona muzeum w Zakopanem i zrobiło się naprawdę groźnie. Ostatnią szansę Pan Piotr utracił przy pytaniu o hipotezę. To niewiarygodne. Każdy był przekonany, że Pan Piotr wygra i przejdzie do historii teleturnieju z rekordową liczbą punktów, niestety okazało się inaczej. Gdy Pan Piotr odpadł, jego przeciwnicy mieli łącznie 22 punkty, a zwyciężył Pan Leszek z liczbą 71 punktów.

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał…

Źródło: youtube.com