Nowy Jork: rozpoczęto budowę najwyższego modułowego hotelu

0
663
fot: źródło

Konstrukcja modułowa przypomina budowę z klocków. W pełni wyposażone elementy, które składają się na moduły, zostają łączone w jedną całość. Pokoje ekskluzywnego nowojorskiego hotelu przygotowane będą w Polsce.

W Nowym Jorku rozpoczęto budowę hotelu modułowego, którego wysokości osiągnie aż 110 metrów. Hotel należy do znanej sieci Marriot.

Luksusowy budynek będzie miał aż 26 pięter, a czego każde z nich będzie składało się 8 z modułów, dołączanych do siebie. W Krakowie powstanie 168 modułów wraz z pełnym wyposażeniem – w pokojach pojawią się łóżka, pościele, poduszki, zasłony, toalety. Nawet hotelowy bar na dachu będzie skonstruowany jako moduł. Jedynie części dostępne dla wszystkich gości, takie jak lobby, czytelnia i restauracja, będą wybudowane z użyciem tradycyjnych metod.

Zawarcie tego kontraktu to efekt ponad półtorarocznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu i kluczowy moment dla firmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to nam przypadł zaszczyt wzięcia udziału w projekcie budowy najwyższego hotelu modułowego na świecie. To niewątpliwie krok milowy dla całej światowej branży. To również sygnał dla nas i firm z Polski, że inwestorzy doceniają nasze zaangażowanie oraz jakość jaką oferujemy – mówi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes firmy DMDmodular, która odpowiada za budowę modułów. Po wybudowaniu wszystkich modułów w Krakowie najważniejszym krokiem będzie przetransportowanie ich na nowojorski Manhattan.

Przeczytaj: POLREGIO przygotowało wspaniałe okazje na majówkę!

Konstrukcja modułowa przynosi wiele korzyści, jakich nie dałoby budowanie tradycyjne. – Chcemy pokazać, że modułowe budownictwo to więcej niż tylko wykorzystywanie wydajności fabryk. To także możliwość na stworzenie ikonicznych budowli – w tempie jednego piętra dziennie.  – komentuje Danny Forster, który odpowiada za projekt.

Budowa pochłonie nawet 65 mln dolarów.  Pomimo niebagatelnego kosztu budowa jest wyjątkowo opłacalna. Szybkie tempo budowy pozwala zaoszczędzić czas i otworzyć hotel znacznie szybciej – a to przekłada się na zyski. Wznoszenie tak wysokiego budynku w tradycyjny sposób mogłoby pochłonąć jeszcze większe koszty, a z pewnością trwać znacznie dłużej.

Hotel ma zostać otwarty w 2020 roku.

fot: źródło
fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl