Norweska wioska w Polsce

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Chcielibyście zwiedzić Norwegię? A może już odwiedziliście to miejsce, ale bardzo za nim tęsknicie? Znamy miejsce, w którym zasmakujecie Skandynawii w pigułce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Turyści zabijają Barcelonę

Arendel to norweska wioska we Włodzimirowie, niedaleko Konina. Można ją zwiedzać indywidualnie, w grupach oraz zostać na kilka dni, aby odpocząć.

Na miejscu znajduje się kawiarnia oraz miejsca na zorganizowanie ogniska. Ulubione zakątki dzieci to plac zabaw, trampoliny i wielka górka piasku, na której można pograć w siatkówkę plażową, badmingtona lub po prostu się z niej sturlać. Warto zabrać koc i zapas jedzenia, bo piknikowanie pod sosną  naprawdę wciąga.

 

Arendel to nie park rozrywki, nie skansen, nie muzeum. Możecie rozłożyć się na trawie i nikt Was nie przegoni. Nie zastaniecie tu tłumów ludzi, cisza i kameralność to nasze priorytety – czytamy na stronie.

- Advertisement -

Miejsce oferuje także stodołę, którą można wynająć i zorganizować różne imprezy okolicznościowe. To ona jest miejscem Arendel.

Jeśli zaś chodzi o spędzenie nocy w wiosce, to oferują oni domki w stylu hytte, charakterystycznym dla Skandynawii.

Źródło: [klik]

Pod koniec XIX wieku, kiedy rozwijała się górska turystyka, miłośnicy pieszych wędrówek potrzebowali miejsc do odpoczynku, więc niektóre hytty przekształcono w niewielkie schroniska. Przed II wojną światową zaczęła się moda na spędzanie lata w górskich hyttach i tak zaczęto je wykorzystywać, jako miejsca wypoczynku – opisują na stronie wioski.

Źródło: [klik]

Co jest najlepsze? Domki znajdują się w pobliżu zagród kucyków i reniferów. W Arendel są cztery konie fiordzkie, kucyki szetlandzkie oraz trzy renifery, które są największą atrakcją.

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: F7POZNAN

Arendel to idealne miejsce na odpoczynek, złapanie oddechu i zdystansowanie się od świata. Nasze domki są oazą spokoju i świetnie nadają się na ucieczkę od zgiełku miasta. Dla lubiących biwakowanie znajdują się wytyczone miejsca ogniskowe, a aktywni mogą zwiedzać okolicę na rowerach lub kajakach.

Kuszące miejsce, prawda?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!