Najgłębszy basen na świecie powstaje w polskim mieście

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W okolicach Warszawy ruszyła budowa najgłębszego basenu na świecie – obiekt będzie miał aż 45 metrów głębokości. Nie tylko profesjonalni nurkowie, ale także amatorzy, będą mogli z niego korzystać.

Za projekt najgłębszego basenu odpowiada firma Flyspot, która do tej pory zajmowała się tunelami aerodynamicznymi. Oferowała loty w powietrzu, swobodne spadanie, zabawę na wysokościach. Tym razem stara się opanować kolejny żywioł – wodę. Deepspot, bo tak będzie nazywał się basen, pozwala na przeniesienie zabaw w powietrzu do wodnych głębin.

Basen nie tylko jest wyjątkowo głęboki, ale również zajmuje zdumiewająco dużą powierzchnię. Jak podaje firma Flyspot, pomieści się w nim 8000 metrów sześciennych wody – 27 razy tyle co w zwykłych 25 metrowych basenach. To pozwoli na swobodne nurkowanie dla sporej liczby osób jednocześnie.

- Advertisement -

Przeczytaj: Przejście dla pieszych dla zapatrzonych w smartfony

Dodatkową atrakcją, która zachęca do wizyty, jest podwodny tunel widokowy. Zwiedzający mają szansę obejrzeć nurkujących, zajrzeć do wnętrza basenu bez konieczności nurkowania. Podobnie jak korzystający z sal konferencyjnych, szkoleniowych czy pokoi hotelowych, których powstanie również jest planowane. Każde z pomieszczeń ma widok do wnętrz basenu.

Obiekt powstaje w Mszczonowie, mieście oddalonym o 50 km od stolicy. Planowane jest otwarcie na jesień 2019 roku, a więc blisko za pół roku będzie można w pełni korzystać z najgłębszego basenu na świecie. Obecnie to miano należy do włoskiego basenu Y-40, w którym można nurkować do 40 metrów. Prawdopodobnie jednak Deepspot nie pozostanie najgłębszym basenem przez długi czas. Równocześnie w Wielkiej Brytanii budowany jest Blue Abyss, który prześciga polską inwestycję.

fot: źródło
fot: źródło

Nie ma co do tego wątpliwości, że Deepspot pozostanie najbardziej profesjonalnych i innowacyjnych basenów do nurkowania. Do tej pory w Polsce nie powstał żaden inny obiekt, który mógłby konkurować z basenem wznoszącym się w Mszczonowie. Jak podaje JollyDiver znaczna większość basenów do nurkowania wynosi 2 metry, zaś na podium plasuje się obiekt z Rudy Śląskiej z 7 metrami głębokości. Powstający Deepspot rozgramia konkurencję.

Firma odpowiadając na liczne pytania dotyczące kosztów budowy, sugeruje kwotą oscylująca wokół 40 milionów. To powoduje obawy związane z wygórowanymi cenami biletów. Na cennik trzeba jednak poczekać do sierpnia – wówczas Deepspot udzieli kolejnych informacji.

Basen wzbudza zainteresowanie ze strony fanów nurkowania. Wśród kolejnych relacji, które informują o postępach w budowie, pojawiają się głosy podziwu.  To jest najlepsze, co to miasto i ten kraj dostał w ostatnich 20 latach. – wypowiada się jeden z entuzjastów.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl