Moda wolna od okrucieństwa – Chanel rezygnuje ze skór i futer.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Chanel prosperuje już od okrągłego wieku, jednak nie chwyta się kurczowo tradycji, a wręcz przeciwnie – zaskakuje i idzie z biegiem czasu. Rezygnacja jednego z najważniejszych domów mody z używania prawdziwych futer i egzotycznych skór z pewnością zyska wielu naśladowców i, jak można się spodziewać, wywoła niemałe poruszenie w świecie mody.

Działanie Chanel udowadnia, że dobro zwierząt staje się nadrzędną kwestią również w modzie. Jak wynika z oświadczenia, które wydał prezes Bruno Pavlosky, decyzja jest spowodowana pobudkami etycznymi. Źródła, z jakich pochodzą egzotyczne skóry, pozostawiają wiele do życzenia. Tym samym w żadnej z kolejnych kolekcji Chanel nie pojawią się już skóry węży, krokodyli czy jaszczurek. Bruno Pavlovsky zaznaczył, że również klienci wykazują duże zainteresowanie tym, skąd pochodzą surowce odzwierzęce. Dla współczesnych konsumentów odpowiednie traktowanie zwierząt stało się kluczową materią. Rezygnacja z futer i skór uspokoi klientów Chanel, a także zachęci do siebie innych miłośników zwierząt. Oprócz działania na rzecz zwierząt, Chanel wykonał znaczący ruch marketingowy – nie tylko przejdzie do historii jako luksusowy dom mody, który rezygnuje ze skór i futer, ale również zachęci do siebie nowych klientów.

- Advertisement -
Karl Lagerfeld, zarządca domem mody Chanel. fot: źródło

„Ta decyzja daje szansę na stworzenie nowej generacji wysokiej klasy produktów, przy poszanowaniu naszych podstawowych zasad: wyjątkowej kreatywności naszego Studio, naszej wiedzy, standardów doskonałości, szlachetności i innowacyjności materiałów, oraz wyjątkowego wykończenia.” – ogłasza Chanel.

Decyzja spotkała się z ogromnym aplauzem ze strony organizacji na rzecz zwierząt. PETA podkreśliło presję, jaką nakładało na dom mody, zaś oświadczenie Chanel nazwało „wyjściem z epoki kamienia łupanego”. Organizacja zakłada, że kolejni wielcy projektanci będą naśladować Chanel. Nie ma co do tego wątpliwości, gdyż w obecnej sytuacji korzystanie ze skór pochodzących z nieetycznych źródeł byłoby równoznaczne ze społecznym linczem. W czasie, gdzie brytyjska księżna promuje slow fashion, a najważniejsze osobistości Hollywood biorą udział w kontrowersyjnych kampaniach na rzecz zwierząt, nie ma miejsca na usprawiedliwianie bezlitosnego pozyskiwania surowców odzwierzęcych. I chociaż wycofywanie skórzanych produktów zajmie trochę czasu, to ten ruch Chanel z pewnością się opłaci. Przyniesie korzyści dla wizerunku marki, a przede wszystkim przyczyni się do promowania dbania o etyczne postępowanie ze zwierzętami.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl