Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie odbędą się w Poznaniu. Wszystko obejrzysz online!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W tym roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim. Nie odbyło się wiele koncertów i imprez, także sportowych. Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie w Poznaniu musiały zostać przełożone na późniejszy, bardziej bezpieczniejszy termin. Podano nowy termin.

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie odbędą się w Poznaniu na torze regatowym Malta od 9 do 11 października.

W związku z panującą sytuacją w kraju, zostaną jednak wprowadzone specjalne przepisy, których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa.

- Advertisement -

Kibice rywalizację będą mogli obejrzeć z górnych pięter trybun pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego: odpowiedniej odległości, zasłaniania nosa i ust oraz wypełnienia ankiety.

To będą nietypowe zawody

Swój przyjazd do Poznania potwierdziła większość sportowców. Nie ukrywajmy jednak, że dla wszystkich zawodników będzie to prawdziwy sprawdzian po nietypowym sezonie.

Mamy przynajmniej 4 osady, które będą mogły bić się o medale – szacuje Bogdan Gryczuk, dyrektor sportowy PZTW – męska czwórka bez sternika, czwórka podwójna kobiet, męska czwórka podwójna i dwójka podwójna. Do walki na pewno włączy się tez dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. W ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozgrywanych w Lucernie Polacy zdobyli cztery medale. – Wierzę w to, że ten wynik może być jeszcze lepszy. Liczymy na dobrą dyspozycję tych osad, które już mają kwalifikację olimpijską, ale też będziemy bacznie przyglądać się i trzymać kciuki za tych, którzy o udział w igrzyskach powalczą jeszcze w przyszłym roku – mówi Ryszard Stadniuk, prezes PZTW.

Czytaj: Lodowisko Chwiałka już czynne – otwarcie sezonu 2020/21

Transmisja online

W związku z musowym zachowaniem dystansu społecznego, mocno ograniczono ilość widzów na trybunach. Organizatorzy chcą mieć pewność, że żaden z uczestników nie zachoruje na koronawirusa i wszyscy będą zdrowi.

Każdy, kto chce obejrzeć trwające zawody i być świadkiem tego wydarzenia, może to zrobić. Całość Mistrzostw Europy w Wioślarstwie będzie transmitowana online. Wystarczy wejść na oficjalną stronę European Rowing Championships klikając >>tutaj<<.

Program wydarzenia

  • 9 października (godz. 9:00-17:20) – kwalifikacje w konkurencjach olimpijskich, nieolimpijskich i paraolimpijskich oraz repasaże w konkurencjach olimpijskich i nieolimpijskich.
  • 10 października (godz. 10:00-15:20) –  Finał C oraz półfinał A i B w konkurencjach olimpijskich. Finał B w konkurencjach olimpijskich i nieolimpijskich.
  • 11 października – Finał A. Koniec wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Partnerem Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie jest Enea.

Czytaj: Poznań: niewiarygodne odkrycie pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956