Masz kota lub psa? Zadbaj o niego w sylwestra! Oto nasze porady.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Sylwester to z pewnością najgłośniejsza impreza roku. Jej hałas nie służy jednak naszym czworonożnym przyjaciołom. Nie będziemy Was namawiać do rezygnacji z fajerwerków, ale doradzimy jak sprawić, żeby wasze psiaki przywitały nowy rok z mniejszym stresem.

Powszechnie wiadomo, że noc sylwestrowa jest jedną z najgorszych dla naszych zwierzęcych przyjaciół. Boją się jej nie tylko te domowe zwierzęta, ale i dzikie. Dla większości z nich sylwester jest bardzo stresującym, a czasem i traumatycznym przeżyciem. Niektóre ze strachu zrywają się ze smyczy i już nigdy nie wracają. Wszystko przez huk od wystrzału i błysków fajerwerków.

W ostatnich latach organizowano mnóstwo akcji nawołujących do rezygnacji z wystrzeliwania petard i sztucznych ogni. Zdecydowało się na to kilka polskich miast. Należy do nich m.in. Wrocław, który organizuje miejski sylwester właśnie bez fajerwerków. Mimo wszystko w dalszym ciągu pozostają one punktem obowiązkowym większości sylwestrowych imprez. W związku z tym chcemy przedstawić wam kilka porad, które pozwolą uczynić z sylwestra mniej stresujące wydarzenie dla waszych psów czy kotów. Natomiast, jeśli chodzi o dzikie zwierzęta, to zachęcamy, jeśli nie do całkowitej rezygnacji z fajerwerków, to do wystrzeliwania ich jak najdalej od lasu.

- Advertisement -

Umilamy sylwestra

Poniżej przedstawiamy wam kilka prostych porad, które sprawią, że noc sylwestrowa będzie mniej stresująca dla waszych psów i kotów.

  1. Zamiast nad wyraz mocno i nietypowo pocieszać swojego pupila, zachowuj się spokojnie i jak gdyby nic się nie działo. Przygotuj pupila jednak odpowiednio wcześniej na to wydarzenie.
  2. Jeśli wychodzisz z pupilem na dwór, to wyjdź, jak najwcześniej jest to możliwe i nie spuszczaj go ze smyczy.
  3. Jeśli podajesz pupilowi leki uspokajające, to zamiast tabletek z mnóstwem chemii, daj mu leki naturalne. Naturalny preparat podaje się pupilowi dłużej, ale nie wpływa on na jego aparat ruchu i ogólne zdrowie. NIE PODAWAJ LEKÓW NA WŁASNĄ RĘKĘ. SKONSULTUJ SIĘ Z WETERYNARZEM!
  4. Przygotuj pupilowi jego posłanie i ulubioną zabawkę. Połóż je w najspokojniejszym i najcichszym miejscu w domu. Zamknij wszystkie okna i spuść rolety.
  5. Połóż przy posłaniu pupila rzecz, na której będzie twój zapach. Zapach właściciela uspokaja zwierzę i sprawia, że czuje się bezpiecznie.
  6. Włącz radio lub telewizor. Zagłuszą one huki z zewnątrz.
  7. Zajmij czymś pupila.
  8. Nie bierz pupila na siłę na ręce czy na kolana. Jedynie ułatwiaj mu osiągnięcie spokoju i komfortu.
  9. Jeśli masz taką możliwość, to spędź sylwestra ze swoim pupilem. Twoja obecność będzie go uspokajać. Zwierzę czuje się najbezpieczniej przy swoim właścicielu.
  10. Unikaj zostawiania pupila w pomieszczeniach, gdzie są szyby wentylacyjne, ponieważ niosą one jeszcze głośniej każdy dźwięk.

Dowiedzcie się więcej o tym jak umilić sylwestra swoim pupilom oraz jakie są ich reakcje i co oznaczają na stronie zoo-mar i zwierzakowo.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl