Las w pociągu. Nietypowe zaproszenie do Zamku Książ.

0
1113
rośliny

Na podróżujących pociągami Kolei Dolnośląskich czekała nie lada atrakcja. Wnętrze wagonów wypełniła roślinność.

Las w pociągu jest elementem promocji wydarzenia, które odbędzie się w majowy weekend w Wałbrzychu. W Zamku Książ będzie miał miejsce Festiwal Kwiatów i Sztuki – wydarzenie jest organizowane od ponad 30 lat.

„Zielony wagon” to roślinna instalacja, która znacznie odmieniła wnętrza pociągu – dodała koloru, pozytywnie zaskoczyła podróżnych. Celem stworzenia leśnego wagonu jest popularyzacja ekologicznych form transportu oraz zachęcenie podróżujących do walki ze smogiem. Bliski kontakt z bogatą roślinnością może także skłonić do dbania o naturę i środowisko.

Pociąg z leśnym wagonem kursował po całym Dolnym Śląsku. Można było natknąć się na niego, jadąc do Szklarskiej Poręby, Międzylesia, Legnicy, Bolesławca, Węglińca czy Lubania Śląskiego.

Za stworzenie roślinnej instalacji odpowiadają wrocławskie florystki znane jako „Projekt Rośliny”. Przeniesienie lasu do wnętrza pociągu zajęło florystykom ponad 20 godzin, jednak efekt ich pracy robi wrażenie. Artystki podzieliły się zdjęciami gotowego wagonu i zachęciły wszystkich, którym uda się jechać pociągiem z „Zielonym wagonem”, aby również fotografowały tę niecodzienną aranżację, a zdjęcia oznaczali sztagiem #ZielonyWagon. O to kilka z nich:

View this post on Instagram

Podróż powrotna ze wspaniałego urlopu na Zamku Książ ? @ksiazcastle #zielonywagon ??? dzięki pracy Projekt Rośliny i Projekt Makramy (@projektrosliny i @projektmakramy) w wagonie ? (@kolejedolnoslaskie) Inicjatywa tak fajna, że aż szkoda, że trwa tak krótko! Wagon został zazieleniony ? najpiękniejszymi roślinami i liśćmi, aby zaciekawić podróżnych na Dolnym Śląsku i zachęcić do odwiedzenia ? Festiwalu Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ ? #festiwalkwiatów #festiwalsztuki #zamekksiąż Podróż pociągiem jeszcze nigdy tak jak dziś! Z mojej buzi nie schodził ? ? a miny osób, które wchodziły do pociągu nie wiedząc o co chodzi – bezcenne, większość zbierała szczęki z podłogi. Pozostali, tak jak my wybrali ten pociąg specjalnie ? żal było wysiadać, a godzinka minęła tak szybko jak pstryknięcie palcem. #plantlover #zielonywagon #kolejedolnośląskie #kolejedolnoslaskie #podrozpociagiem #polskatakapiekna #roslinyozdobne #liście #leaves #zielonomi #zieloneserce #jezdzepociagiem #urlop #dolnyslask #dolnyśląsk

A post shared by Aga (@historynka88) on

Bez wątpienia umieszczenie bujnej roślinności w pociągu jest niecodziennym sposobem na promocję. Dzięki temu wielu usłyszało o Festiwalu Kwiatów i Sztuki, jaki odbędzie się w Zamku Książ. Co przygotowano? Organizatorzy zapowiadają odtworzenie bajkowych krain – będzie można poczuć się jak w Alicji z Krainie Czarów czy Księdze Dżungli. Tegorocznym kwiatem festiwalowym jest róża, które doskonale dopełni wnętrza barokowych sal zamku. Zapowiada się prawdziwe święto wiosny.

W ramach festiwalu zostaną stworzone kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe i nietypowe florystyczne  aranżacje. Zachwycać będą nie tylko kompozycje stworzone przez ekspertów, ale również przez uczestników. Zaplanowano warsztaty florystyczne, podczas których dzieci będą mogły nauczyć się tworzyć kwiatowe aranżacje. Inną atrakcją dla najmłodszych jest obozowisko rycerzy oraz Kącik Małego Odkrywcy Tajemnic.

Panny w sukniach z żywych kwiatów, największa w Polsce wystawa bonsai i wiele innych wydarzeń zaplanowanych w ramach Festiwalu Kwiatów i Sztuki już niedługo. Zamek Książ zaprasza od 30 kwietnia do 3 maja. Ceny biletów wahają się od 25 do 35 zł.

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl