Las samobójców w Japonii

0
2822

Źródło: [klik]

Aokigahara to temat wielu artykułów i filmów znanych youtuberów. Wzmianki o lesie znajdziemy także u raperów, między innymi u Deysa, który rapuje „mam ochotę biwakować w aokigahara”.  Choć istnieje tyle nawiązań, miejsce to niestety nie budzi dobrych skojarzeń.

Aokigahara, tak nazywa się las, w którym rocznie samobójstwo popełnia kilkadziesiąt osób. Wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach o problemach społecznych Japończyków – karoshi, czyli śmierci z przepracowania oraz Hikikomori, kiedy dochodzi do całkowitego odcięcia się od świata.

Wiemy jak niektórzy rozwiązują ten problem.. Puszki konserw, bielizna, pudełka po tabletkach, sznurki i namioty, w których zapadła decyzja o śmierci. Japonia jest siedemnastym krajem na świecie pod względem samobójstw, a Aokigahara drugim najczęściej wybieranym miejscem do odebrania sobie życia.

Las jest bardzo duży i tajemniczy. Między drzewami rozwieszone są sznurki, aby wiedzieć którędy wrócić, jeśli osoba zdecyduje, że chce żyć. Czasem sznurki są po to, aby łatwiej było znaleźć czyjeś ciało.

Znajduje się on pod górą Fuji, tylko półtora godziny od największego miasta Japonii – Tokio.

Jest kilka powodów, dla których akurat ten las stał się tak popularny wśród samobójców. Jednym z nich jest ta książka. Wydany w latach 90. w Japonii poradnik samobójcy. […] Jest to poradnik na temat tego jak można się zabić, jakie są skuteczne sposoby, jakie są najmniej bolesne sposoby. W Japonii można znaleźć nawet strony internetowe na ten temat – Krzysztof Gonciarz.

Źródło: [klik]

Może ktoś z Was słyszał o Aokigahara i zna jakieś ciekawostki na temat tego miejsca?