Król Lew w nowej odsłonie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wiele disnejowskich produkcji doczekało się komputerowej wersji, niewiele jednak wzbudziło takie emocje, jakich dostarcza Król Lew. O pojawieniu się historii Simby na ekranie kinowym zrobiło się głośno z wielu powodów.

Beyonce? To nie pomyłka, Beyonce ma wiele wspólnego z nową wersją Króla Lwa. Użyczyła swojego głosu jednej z ważniejszych postaci, Nali. Do gwiazdorskiego dubbingu dołączył również James Earl Jones (Mufasa), Donald Glover (Simba), Chiwetel Ejiofor (Skaza) i inni. Pojawienie się sławy formatu Beyonce w najnowszej wersji Króla Lwa przysporzyło animacji sporo popularności.

Oryginalny Król Lew okazał się najbardziej kasowym filmem w 1994 roku. Dostał dwa Oscary, co nie zdarza się często w przypadku animacji dla dzieci. Olbrzymi sukces oryginału również potęguje zainteresowanie nową wersją. Z pewnością remake przyciągnie do kin fanów pierwotnej wersji, którzy z sentymentem zasiądą w sali kinowej. Część z nich przyprowadzi przed kinowy ekran swoje pociechy i w ten sposób disnejowski hit zdobędzie nowe pokolenie fanów. Większość scen, jakie pojawiają się w zwiastunie, zostało wiernie odtworzone. Król Lew będzie kolejną disnejowską produkcją – tak jak np. Piękna i Bestia – który w aktorskiej wersji niemalże nie różni się od oryginału. Po co więc remake? Nowa wersja nie tylko pozwoli fanom animacji powrócić do dzieciństwa, ale również sprzyja popularyzacji klasyki wśród najmłodszych. Wiele osób krytykuje tworzenie kolejnych wersji od dobrze znanych historii, jednak ma to swoje korzyści. Obecnie wyżyny popularności osiągają animacje o zerowej wartości – dzieci godzinami wpatrują się w bajki, których bohaterowie powielają zachowania nieakceptowane, krzywdzące. Tymczasem Disney zaprasza najmłodszych widzów na poznanie poruszających, pełnych emocji historii Simby, Kopciuszka czy Mulan.

- Advertisement -

Wielki powrót jednej z największej produkcji Disneya jest również pewnego rodzaju ukłonem w stronę nowej technologii – w Królu Lwie z 2019 roku kipi potencjał animacyjny XXI wieku. Oryginał jest urokliwy, jednak nowa wersja niesie ze sobą pełne detali ujęcia, zdumiewające krajobrazy, a także dźwięk na najwyższym poziomie.

Za dźwięk odpowiada zdobywca Nagrody Akademii Filmowej za ścieżkę dźwiękową do oryginalnego Króla Lwa, Hans Zimmer. Czy ponownie zabrzmi – wyróżnione Oscarem – Can You Feel the Love Tonight Eltona Johna? Stuprocentowej pewności możemy nabrać dopiero 19 lipca 2019 roku.

Przeczytaj również: Tutaj kupisz oryginalne prezenty pod choinkę!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7dobry.com 

Sprawdź, co nowego we Wrocławiu na f7wroclaw.pl