Kraków Live Festival nadchodzi!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już za kilka dni Kraków zamieni się w stolicę dobrej muzyki. Rozpoczynający się 17 sierpnia Kraków Live Festival ściągnie fanów przeróżnych brzmień, nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Dwa dni festiwalu mają dostarczyć moc muzycznych wrażeń z pogranicza różnych gatunków muzycznych, choć w tym roku bezwzględnie przeważa rap. Wielkie muzyczne wydarzenie będzie miało miejsce na lotnisku nieopodal Muzeum Lotnictwa Polskiego na Czyżynach.

 

- Advertisement -
Die Antwoord, źródło: https://rytmy.pl/tag/krakow-live-festival-2018/

W pierwszym dniu festiwalu na scenie głównej można będzie zobaczyć i usłyszeć znany i charakterystyczny zespół, reprezentujący gatunek rave i alternatywny hip-hop. Nastrojowa muzyka elektroniczna w połączeniu z szybkim rapem i charakterystycznym, cienkim głosem wokalistki daje mieszankę niepowtarzalnej i z  pewnością zapamiętywalnej muzyki. Następnie przyjdzie czas na konkretny, brytyjski rap. Stormzy z pewnością porwie zwolenników tego gatunku. Gwiazdą wieczoru będzie amerykański raper – Kendrock Lamar. Jeżeli rapujesz, rymujesz, albo po prostu lubisz słuchać takiej muzyki, nie może Cię zabraknąć w pierwszym dniu festiwalu.

Ale przed nami jeszcze Kraków Stage, prezentująca w większości artystów z Polski. Można powiedzieć, że 17 sierpnia Kraków Stage zamieni się scenę muzyki alternatywnej i pokrewnych gatunków . Między innymi będzie można zobaczyć  Darię Zawiałow, zdobywczyni Fryderyka w kategorii „Album roku Alternatywa”  (za album: „A kysz!”). Świadczy to o tym, że Kraków Stage podobnie jak Main Stage jest na najwyższym poziomie

źródło: http://essentialmusic.pl/bilety/krakow-live-music-festival-2018/

 

Marton Garrix, źródło: https://wundergroundmusic.com/martin-garrix-hospitalised-eating-kilo-play-doh/

Drugi dzień festiwalu również jest wart uwagi. Na głównej scenie wystąpi bowiem angielska piosenkarka – Jessie Ware. „Say you love me”, „You & I (forever)”, „Alone”, „Midnight”, czy „Wildest Moments” to jej znane utwory, w których zachwyca swoją barwą głosu i umiejętnościami wokalnymi. Żeby nie skończyć na czułych popowych balladach, po artystce na scenie ukaże się amerykański raper Asap Rocky, członek grupy hip-hopowej A$AP Mob, znany i podziwiany na całym świecie, nie tylko w  ulicznym środowisku. W końcu gwiazda wieczoru – Martin Garrix – holenderski producent muzyczny i dj, którego wiele osób pragnie zobaczyć i usłyszeć na żywo.

Asap Rocky, źródło: https://uproxx.com/hiphop/asap-rocky-5ive-stars-new-song/

 

No i na Kraków Stage tego dnia z pewnością nie zabraknie rapu. Wykonawcy tacy jak: Jan-rapowanie, Headie One i Sokół zadbają o rozgrzanie (pewnie już i tak gorącej) atmosfery.. Z rapowych klimatów na rzecz electro popu wyrwie nas łódzki zespół – Kamp!

Pomimo, że tegoroczny Kraków Live Festiwal to w dużej mierze Polscy i zagraniczni raperzy, znajdą też dla siebie coś fani muzyki alternatywnej, popu, muzyki elektronicznej,  i niektórych niszowych gatunków. Najlepiej samemu przyjść, posłuchać i przekonać się, że Kraków Live to nie festiwal, ale styl życia!

źródło: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/krakow-live-festival/