Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiego w ICE Kraków

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W tym roku przypadają 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar oraz 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego. To wyjątkowa okazja, by zaprezentować krakowskiej publiczności znane utwory artystów w nowej odsłonie. Muzyczne spotkanie odbędzie się już 6 października o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

materiały prasowe / KBF

Muzyczne małżeństwo już w latach 70-tych stworzyło wiele ponadczasowych hitów i wspólnych wykonań, o których ciężko zapomnieć i do dziś ma się ciarki, jak ogląda się ich występy. 

W repertuarze koncertu „Życia mała garść” znalazły się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, oraz wiele przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców.

- Advertisement -

Większość tych piosenek śpiewa do dziś cała Polska, także młode osoby. Już niebawem w Krakowie będzie można posłuchać tych piosenek w pięknej, troszkę innej oprawie muzycznej Adama Sztaby. 

Podczas koncertu usłyszymy takie utwory, jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Im więcej ciebie tym mniej” czy „Wielka dama tańczy sama”.

Koncert „Życia mała garść”miał swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie dostarczył widzom wiele wzruszających chwil i cudownych wspomnień. 

W lekko zmienionym składzie wykonawczym koncerty odbył się w zeszłym roku na warszawskim Torwarze, a zgromadzona publiczność po raz kolejny słuchała hity z ogromnym wzruszeniem. 

Koncert w tym roku będzie miał wyjątkową wartość, ponieważ w tym roku przypada 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar oraz 10. rocznica śmierci Jarosława Kukulskiego.

Koncert więc będzie miał charakter bardzo emocjonalny, ponieważ opiekę artystyczną nad całym wydarzeniem sprawuje ich córka – Natalia Kukulska. 

Sama piosenkarka o wydarzeniu mówi: „Myślę, że koncert »Życia mała garść« poświęcony moim rodzicom, nie tylko dla mnie, jest pretekstem do wspomnień. Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego, co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że Was poruszy.”

Czytaj: Mówisz po „krakosku”? Możesz sprawdzić się w wyjątkowym konkursie Biblioteki Kraków

W trakcie koncertu w przerwie między piosenkami publiczność wysłucha wspomnień przyjaciół Natalii, z którymi piosenkarka przeprowadziła osobiste rozmowy. Zobaczycie m.in. Marię Szabłkowską, Wojciecha Manna, Zbigniewa Hołdysa i Janusza Weissa. Wszystkie osoby podzielą się historiami na temat Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego i zapowiedzą kolejne piosenki. 

Utwory zaśpiewają m.in.: Kayah, Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Igor Herbut. Piosenkarzom zaakompaniuje Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

Wielka krakowska premiera widowiska już 6 października o godz. 19.30 w ICE Kraków. Bilety można kupić za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

W późniejszym terminie koncert będzie też dostępny odpłatnie na platformie VOD PLAY KRAKÓW. To pierwsza dostępna w całej Polsce miejska platforma pełna kultury, która powstała dla Miasta Krakowa, a jej operatorem jest KBF.

Czytaj: Kraków: podwyżki cen za bilety