Kolejarze publikują listę skarg. Sprawdź na co narzekają pasażerowie pociągów!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W 2017 roku do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wpłynęła aż 1151 skarg! Pasażerowie psioczyli na jakość przewozów, kolejki czy złą obsługę. Jakie uwagi do przewoźników mają osoby podróżujące? Sprawdźmy! 

zdjęcie: www.shutterstock.com

1. KOLEJKI DO KAS

- Advertisement -

Zmorą polskich dworców są kolejki do kasy. Widać to szczególnie w piątki po południu do Dworcu Centralnym oraz po skargach, które napływają do UTK. 13% dotyczy właśnie zbyt długich kolejek do kas oraz zbyt małej liczby czynnych okienek. Dochodzą do tego także uwagi dotyczące godzin otwarcia kas oraz problemów w internetowym systemie sprzedaży czy aplikacji mobilnej.

2. INFORMACJA I OZNAKOWANIE

14% skarg dotyczy nieprawidłowości czy rozbieżności między informacjami podawanymi przez megafony, a wyświetlanymi na tablicach. Dochodzą do tego także błędy lub nieaktualne treści na tablicach kierunkowych pociągów.

3. ROSZCZENIA FINANSOWE

Aż 17% skarg dotyczy kwestii finansowych. Podróżujący skarżą się na odmowy wypłaty odszkodowań za opóźnienia pociągów czy nieuwzględnienia od wezwań do zapłaty wystawionych przez kontrolerów.

4. ZŁY ROZKŁAD JAZDY 

19% skarg dotyczy złych rozkładów jazdy. W skargach można przeczytać o uwagach dotyczących niedogodnych godzin połączeń, braku skomunikowania z innymi kursami oraz problemy wynikające z likwidacji konkretnych połączeń.

5. HIGIENA I KOMFORT

Aż 22% skarg, czyli ponad 250 dotyczyło „higieny, komfortu i jakości obsługi”. Z danych UTK wynika, że podróżujący pisali skargi na awarię ogrzewania czy klimatyzacji, nieczynne lub brudne toalety. Sporo zastrzeżeń było także do zachowań drużyn konduktorskich oraz pracowników kas biletowych.

6. POZOSTAŁE

Pozostałe skargi stanowią 15% korespondencji otrzymanej przez UTK. Podróżujący w 2017 roku łącznie zgłosili 1151 skarg : aż 819 drogą elektroniczną (pasazer@utk.gov.pl), 140 skarg przyjęto za pomocą formularza kontaktowego na stronie urzędu, 68 skarg wysłano pocztą tradycyjną, 6 za pośrednictwem e-PUAP i jedna została przekazana osobiście.

Istnieje także infolinia pod numerem telefonu 22 460 40 80. Dyżurujący tam pracownicy informują pasażerów o prawach im przysługującym. W 2017 roku udzielono 1063 porad, 117 zakończyło się złożeniem skargi na przedsiębiorstwa kolejowe.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl