Strona główna Fakty Jeżdżąc na rowerze możesz pomóc legendzie kolarstwa!

Jeżdżąc na rowerze możesz pomóc legendzie kolarstwa!

0
Jeżdżąc na rowerze możesz pomóc legendzie kolarstwa!

Ryszard Szurkowski ma 72 lata. To sportowy fenomen. W swojej karierze 800 razy stawał na podium. 500 razy wygrywał. Jest mistrzem świata, dwukrotnym srebrnym medalistą olimpijskim i czterokrotnym zwycięzcą Wyścigu Pokoju.

Trzy rockowe zespoły, które warto zacząć śledzić!

10 czerwca miał poważny wypadek podczas wyścigu weteranów w Kolonii. W ciężkim stanie trafił do szpitala. – Wypadek był bardzo poważny. Ryszard przy prędkości około 40 km/h bardzo niefortunnie upadł. Popękały mu kręgi, twarz miał połamaną, zniekształconą – mówi Krzysztof Kozanecki, przyjaciel Szurkowskiego.

Po wypadku Szurkowski ani na chwilę się nie poddaje. – Jego stan psychiczny od początku był bardzo dobry. Mąż był nastawiony do walki. Jest „walczakiem”, widać to przez cały okres jego walki o powrót do zdrowia. Fizycznie też widzimy dość duże postępy. Na początku mąż miał totalny niedowład lewej ręki, nie wiedział w ogóle, że ma lewą rękę, nie ruszał nogami. Dopiero po 70 dniach zaczął ruszać palcami u nóg. Każdy taki postęp cieszy. Jest to jakiś etap do wygrania najważniejszego wyścigu – mówi żona sportowca.

Tydzień Filmu Niemieckiego od dziś. Sprawdź repertuar!

W pomoc mistrzowi i zbiórkę na leczenie zaangażowali się przyjaciele Szurkowskiego. – Wiadomo, że taka rehabilitacja kosztuje ogromne pieniądze. To może być miesięcznie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zależy od kliniki. Być może będzie to za granicą. Nie wiemy, jak długi czas jest potrzebny na zakończenie tej rehabilitacji. Swoją pomoc zaproponowali również młodzi kolarze, pasjonaci z różnych miast, często kurierzy rowerowi, którzy z podziwem patrzą na gwiazdy kolarstwa poprzednich epok.
Alleycat to specyficzny rodzaj zawodów rowerowych organizowanych na terenie miasta w normalnym ruchu miejskim. Odbywają się zawody w różnego rodzaju kategoriach. Wygrywa osoba, która zaliczy wszystkie zadania w jak najkrótszym czasie. Raz do roku odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Kurierów Rowerowych i Europejskie Mistrzostwa Kurierów Rowerowych (w zeszłym sezonie odbyły się w Szczecinie) w różnych miastach świata, na których oprócz alleycatów są także konkursy stójek, skidów i sprinty. Kolarskie kolektywy z całej Polski jednoczą się, aby 8 grudnia w wielu miastach odbyły się charytatywne wyścigi w celu pomocy Szurkowskiemu.

Katowice – Rajza Rajders x Patchshopgirls
Kraków – Infinity Pedal
Poznań – BRAK
Warszawa – KOSA Warszawa
Wrocław – Wrocławski Welodrom im. Wernera Józefa Grundmanna

Nawet jeśli jesteście tylko niedzielnymi rowerzystami, zainteresujcie się jak możecie pomóc w swoim mieście, i weźcie udział w tej niesamowitej przygodzie, która jednocześnie może pomóc wstać na logi legendzie polskiego kolarstwa. Zainteresowanych odsyłam do WYDARZENIA NA FACEBOOKU, gdzie z czasem pojawi się więcej informacji dotyczących zbiórki.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂