Jedna z najdroższych produkcji w historii telewizji czeka na kontynuację

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Netflix zapowiada kolejne sezony popularnego serialu The Crown, który przedstawia losy rodziny królewskiej. Nowy sezon, zaplanowany na 2019 rok, przyniesie nie tylko nowe historie, ale także zmiany w obsadzie. Genialna Claire Foy nie wcieli się już w królową Elżbietę. Kto ją zastąpi?

The Crown zyskał nie tylko popularność wśród widzów, ale również uznanie krytyków. Produkcja została wyróżniona Złotym Globem za najlepszy serial dramatyczny w 2016 roku, statuetką została wyróżniona również główna aktorka. Wcielający się w rolę Winstona Churchilla John Lithgow otrzymał nagrodę Emmy w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

Nie da się ukryć, że gra aktorska utrzymana była na najwyższym poziomie – przede wszystkim postać królowej Elżbiety nie miała sobie równych. Claire Foy może się poszczycić nie tylko podobieństwem do Elżbiety II, doskonałą umiejętnością kreacji bohatera, ale również niebywałym talentem do przekazywania emocji, rozdarć i dylematów. Ciężar władzy, strach i niepewność połączyła z dumą, wyniosłością i chłodnym opanowaniem, a to wszystko zawarta w jednym, godnym królowej spojrzeniu.

- Advertisement -

Claire Foy zachwycała przez pierwsze dwa sezony, zaś w kolejnych królową zagra Olivia Colman. W księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies, natomiast losy swawolnej księżniczki Małgorzaty ukaże Helena Bonham-Carter. Zmiany w obsadzie motywowane są wiekiem poprzednich aktorów i chęcią obrazowania historii w jak najdokładniejszy sposób. Jednak charakteryzacja z pewnością pozwoliłaby na efektowne postarzanie bohaterów, stąd też decyzja producentów budzi wątpliwości. Odświeżenie obsady może nadać zupełnie nowego tonu całej opowieści i ostatecznie uczynić z The Crown zupełnie inny serial – czy lepszy?

Początkowo sezon trzeci miał się ukazać jesienią 2018 roku, jednak termin uległ przesunięciu. O tym, czy nowe sezony sprostają wysoko zwieszonej poprzeczce przekonamy się dopiero w 2019 roku. Konkretna data premiery wciąż nie została podana, do tej pory Netflix zdradził jedynie zmiany w obsadzie. Zaznaczył również, że ponownie obsada ulegnie zmianie w sezonie szóstym i siódmym, które dosięgną historii najnowszej i przedstawią współczesne dzieje brytyjskiej rodziny królewskiej.

Co ciekawe, dwór królewski podał informację, że 91-letnia królowa Elżbieta obejrzała serial, mówiący o jej życiu. Spodobał jej się, aczkolwiek wskazała, że niektóre sytuacje zostały przedramatyzowane.

Jedna z najdroższych produkcji w historii telewizji.

Szacunki dotyczące budżetu serialu wahają się od 5 milionów funtów do nawet 13 milionów dolarów za jeden odcinek. Każdy sezon zamyka się w 10 odcinkach, co sprawia, że ostateczny budżet serialu może wynosić nawet ponad 200 milionów dolarów za dwa sezony. Ogromny budżet tłumaczy perfekcyjne kostiumy, królewską scenografię, dbałość o detale i wierne odzwierciedlenie historii. Wszystko świadczy o tym, że kolejne sezony również pochłoną rekordowy budżet.

https://www.youtube.com/watch?v=ME2umFQ_xBA

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Przeczytaj także: Freedom Climbers – an interview with Bernadette McDonald