Jaskinia lodowa na Islandii oświetlona zachodzącym słońcem. Niesamowity widok

0
907

Jaskinia oświetlona zachodzącym słońcem to niezwykle rzadki widok, który podziwiać można tylko przez kilka minut.

Niesamowite zdjęcia zostały zrobione dokładnie w tej samej chwili, w której słońce zachodziło nad wejściem do lodowca na Islandii. Zjawisko to występuje tylko raz lub dwa razy w roku.

Sarah Bethea to 23-letnia fotografka pochodząca z Oregonu, która miała ogromne szczęście i której udało się uchwycić ten niesamowity moment.

Przez około pięć minut słońce ustawiało się tuż przy wejściu do jaskini – mówi Bethea. Badaliśmy tunel w jaskini lodowej, a słońce nie wznosiło się zbyt wysoko nad horyzontem, dając piękne złote światło w ciągu krótkich godzin dziennych.

Jaskinie znajdujące się na południu Islandii słyną z samotności, nie są odwiedzane przez wiele osób. Pokryte lodem wyglądały, jakby się paliły. Sami zobaczcie:

Całe zjawisko trwało może pięć lub dziesięć minut i było to totalne zaskoczenie – dodała. Widziałam inne piękne warunki świetlne w jaskiniach lodowych w innym czasie, ale nic podobnego do tego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pełne emocji i wspaniałych kolorów murale hiszpańskiej artystki Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7sport.pl