Jak wakacje to kierunek… STARY PORT! Można wypożyczyć kajaki i motorówki

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Tereny nadwarciańskie są jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez poznaniaków i turystów w sezonie wiosenno-letnim. I nie ma się co dziwić. Czeka tam na Was wiele atrakcji.

Prawie do samego końca sierpnia (do 28.08) w Starym Porcie przy ul. Estkowskiego (na cyplu Warty) otwarta jest wypożyczalnia sprzętu. Dla miłośników sportów wodnych przygotowano 4-osobowe łodzie motorowe oraz 10 kajaków dwuosobowych.

Warto skusić się na taką atrakcję, ponieważ macie wtedy niesamowitą okazję do zobaczenia Poznania z nieco innej perspektywy, świetnie się przy tym bawiąc. Co ważne, nie trzeba mieć patentu sternika motorowodnego – wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie na miejscu. Po wszystkim można się wybrać w rejs po Warcie.

- Advertisement -

Czytaj: Muzeum Historii Zoo i Lwa w Poznaniu już otwarte!

Za godzinne wypożyczenie motorówki trzeba zapłacić 60 zł (w cenie jest paliwo, przeszkolenie i kamizelki ratunkowe). Za kajak trzeba zapłacić 20 zł.

Powstały dwie trasy kajakowe: Wartą (w górę, później w dół rzeki) i Cybiną (w dół, później w górę rzeki). Obie trasy zaczynają się i kończą w tym samym miejscu, czyli w Starym Porcie. W drugiej połowie maja przedstawione zostaną kolejne, dalsze trasy.  

Czytaj: Ruszyła Strefa Szyfrów w Poznaniu!

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godz. 10:00-18:00. Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale warto ich dokonać w weekendy. Można to zrobić pod numerem telefonu 731 130 534. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.