Strona główna Ciekawostki Formacja Organek znowu w trasie!

Formacja Organek znowu w trasie!

0
Formacja Organek znowu w trasie!
Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Sprawdź TUTAJ 🙂

Tomasz Organek jest młodym muzykiem, kompozytorem, piosenkarzem i autorem tekstów. Kończąc filologię angielską został nauczycielem, jednocześnie rozwijając swoje talenty na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej grając na gitarze elektrycznej. Jego pierwszym projektem muzycznym był powstały w 2003 roku zespół SOFA, wykonujący muzykę z pogranicza hip-hopu, soulu, funku, jazzu i R&B. W 2007 roku grupa otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fotograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.

Na przestrzeni lat Organek występował gościnnie w wielu projektach, grając na gitarze między innymi na płycie Andrzeja Smolika, albumie Kayah pt. Skała, oraz udzielał się wokalnie. W 2010 został wyróżniony nagrodą TOPtrendy 2010 za wykonanie utworu Mind Goes Blank z płyty Fox Box zespołu Fox.

Projekt Organek debiutanckim albumem podbił serca słuchaczy. Pierwszy singiel płyty, Kate Moss dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. Rok 2014 wydaje się przełomowy w karierze Tomasza Organka. Został dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Torunia w kategoriach Nadzieja roku 2014 oraz Płyta roku 2014. W tym samym roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie 2014 oraz na Orange Warsaw Festiwal, gdzie zaprezentował nagrania z debiutanckiego albumu. Organek kończy rok jeszcze dwoma wyróżnieniami, Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia oraz Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia.

W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016 W październiku 2016 roku ukazał się drugi albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Płyta do chwili obecnej osiągnęla status platynowej. W lutym 2017 swoją premierę ma drugi singiel z płyty „Czarna Madonna“ do piosenki o tym samym tytule. Przejmujący, intymny i ponadczasowy utwór swoim kunsztem przekonuje autorów teledysku Ewę Piaskowską, Jerzego Skolimowskiego oraz Korę Jackowską do współpracy. Sukces festiwalu Męskie Granie w roku 2016 zadecydował o ponownym zaproszeniu Tomasza Organka do objęcia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania w roku 2017. Single autorstwa Tomasza Organka pt. „Wataha” oraz „Nieboskłon” promujące Męskie Granie Orkiestra w latach 2016 i 2017 osiągnęły znaczący sukces komercyjny. Równolegle w roku 2017 ORGANEK zagrał ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą. W 2018 grupa kontynuuje granie na żywo – między innymi w Poznaniu!

Co jeszcze warto zrobić w Poznaniu jesienią? Przeczytaj u Nas! 

Już w najbliższą sobotę na Międzynarodowych Targach Poznańskich będziemy mieli okazję wziąć udział w jednym z najbardziej ekscytujących rockowych spektakli naszych czasów!

Data: 2018-11-03 (sobota)
Miasto: Poznań
Miejsce: Hala nr 2 MTP
Adres: ul. Głogowska 14
Support: Omni mOdO // Ted Nemeth
Ceny biletów: 66 zł (przedsprzedaż) / 76 zł (w dniu koncertu)
Miejsca zakupu: TUTAJ oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Omni mOdO – to grupa czterech charyzmatycznych artystów mówiących o sobie: „Poważny zespół grający mało poważną muzykę… albo odwrotnie”. Z łaciny omni modo oznacza „na wiele sposobów”- i właśnie tak zespół tworzy swoją muzykę. Twórczość grupy to kolaż riffowego, hard rockowego grania połączonego z funkiem, groovem, dynamicznymi scratchami i różnorodnym wokalem. Teksty komentują rzeczywistość i zjawiska, które zachodzą we wnętrzu człowieka, czasem z lekkim dystansem.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami – niepowtarzalną wymianą energii.

Organek zagra również we Wrocławiu. Sprawdź co jeszcze dzieje się w tym mieście!