Dubrovnik zmaga się z ogromną ilością turystów przez Grę o Tron!

0
787

Dubrovnik to filmowa stolica Siedmiu Królestw – najwięcej akcji rozgrywało się w murach Starego Miasta. Dla średniowiecznego miasta jest to zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo.

Po wypuszczeniu drugiego sezonu słynnego serialu „Gra o Tron” do miasta przybyło około 244 000 turystów, którzy w latach 2012-2015 wydali blisko 126 milionów euro. Rząd musiał zacząć działać i w celu kontrolowania przypływu tłumów zainstalował kamery oraz stara się regulować terminy statków wycieczkowych. Turyści wywołali wśród lokalsów obawy o stary port, który rok temu był zdecydowanie nadużywany, ponieważ do miasta napłynęło 1.2 miliona osób. Informujemy, że populacja Dubrovnika to 42 000 mieszkańców.

Fotografia: Denis Lovrović 

Nowojorskie metro w latach 70. i 80.

W Dubrovniku organizowane są wycieczki z przewodnikiem drogą Gry o Tron, który pokazuje między innymi zdjęcia najpopularniejszych scen.

Niektórzy obawiają się, że Stare Miasto zostało przekształcone w centrum handlowe dla turystów. Ich podejrzenia mają swoje podstawy, ponieważ gadżety związane z serialem znajdziecie w prawie każdym sklepie.

Najczęściej używany hasztag przez turystów to #Dubrovnik, a zaraz po nim #King’sLanding.

Źródło: TheGuardian

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl