Dni Twierdzy Poznań już w ten weekend! Przewidzianych wiele atrakcji

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ósme obchody „Dni Twierdzy Poznań” odbędą się już w weekend 29-30 sierpnia 2020 roku. W tych dniach miłośnicy historii i fortyfikacji będą mieli prawdziwe święto. W programie przewidzianych jest ponad dwadzieścia miejsc oraz atrakcji związanych z poznańskimi fortyfikacjami od średniowiecza do współczesności. Poniżej prezentujemy wszystkie obiekty i atrakcje jakie będą dostępne w ramach tegorocznej edycji imprezy.

Zapraszamy na VIII edycję Dni Twierdzy Poznań w ostatni pełen weekend wakacji, czyli 29 i 30 sierpnia 2020. To wielkie święto miłośników fortyfikacji i rekonstrukcji historycznych, w którym uczestniczy kilkadziesiąt obiektów, kilkanaście grup rekonstrukcyjnych oraz kilkanaście tysięcy odwiedzających. 

W tym roku Dni Twierdzy Poznań przypadają w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, do której nawiązuje wydarzenie „Poznańczycy roku 1920”.

- Advertisement -

Największą popularnością cieszą się XIX-wieczne forty pruskiej twierdzy, a wśród nich relikty największego z nich, czyli Fortu Winiary, zwanego Cytadelą. Spełnił on swą wojenną rolę tylko raz – w czasie bitwy o Poznań na początku 1945 roku. Dziś jest to rozległy park. Swoją siedzibę ma tutaj także Muzeum Uzbrojenia, prezentujące między innymi kolekcję broni z okresu drugiej wojny światowej.

Czytaj: Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu otwarta

Tegoroczne nowości to między innymi zwiedzanie schronów w Parku Wilsona i przy ul. Babimojskiej oraz spacer po Cytadeli prowadzone w języku angielskim. Ponadto w języku migowym odbędzie się zwiedzanie schronu przeciwlotniczego w Parku Sołackim.

Uruchomione zostaną specjalne linie turystyczne nr 101 i 102. Dzięki nim zwiedzający dojadą do atrakcji przewidzianych w programie. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu przygotowano wirtualny spacer po schronie przeciwlotniczym w Parku Wilsona.

W związku z panującą pandemią koronawirusa organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

W programie: zwiedzanie schronu przeciwlotniczego z przewodnikiem (co 30 min), wystawa militariów oraz mundurów z okresu II Wojny Światowej, grupy rekonstrukcyjne, kuchnia polowa oraz wiele innych atrakcji. Zdjęcie: Facebook
Zachowujemy dystans i pokazujemy Twierdzę Poznań bezpiecznie. Zdjęcie: Facebook
Ósma edycja Dni Twierdzy Poznań. Masa atrakcji dla dzieci i dorosłych. Co pół godziny wycieczki z przewodnikami po obiekcie. Forteczną atmosferę podkręci wystawa poświęcona 130 leciu warowni. Zdjęcie: Facebook
Fort Va Poznań to świetnie zachowany obiekt z unikalnym i działającym mostem zwodzonym. Zdjęcie: Facebook

Co jeszcze w programie? Zajrzyjcie na stronę www.dnitwierdzypoznan.pl.

Czytaj: Kolejne duże zwolnienia w Wielkopolsce – bez pracy zostało ponad 250 ludzi