Cały świat zwrócił uwagę na polskie miasto. Gigantyczny mural jest już gotowy!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Chcecie zobaczyć największy i najbardziej efektowny mural? Musicie wybrać się do Częstochowy. W weekend na placu Rady Europy odsłonięto monumentalny mural, który nosi tytuł „Strażnik Czasu” – cały świat zwrócił uwagę na polski mural, a jest co podziwiać. Częstochowianie są zachwyceni! 

W sobotę 15 września, na otwarcie 15. jubileuszowej Nocy Kulturalnej w Częstochowie, odsłonięto piękny mural w Częstochowie.

- Advertisement -

To dzieło częstochowskiego zegarmistrza Stefana Rybickiego, który był pomysłodawcą oraz artysty Tomasza Sętkowskiego – wykonawcy niebanalnego projektu.

W rytm muzyki do filmu „Piraci z Karaibów” opadały zasłony, za którymi ukryto malowidło. Tłum, który zebrał się przed ozdobioną ścianą, nie krył zachwytu.

https://www.facebook.com/miejska.info/videos/317996642293793/

„Strażnik Czasu” powstał na ścianie kamienicy sąsiadującej z budynkiem PKP i placem Rady Europy. Twórcy nazywają go „największym obrazem na ścianie, o jakim wiadomo”, ponieważ pokrywa powierzchnię 1500 m2.

Jak poinformował pracodawca projektu, pierwotna wersja troszkę różniła się od tej, która ostatecznie została namalowana na ścianie kamienicy. Dodano wiele częstochowskich akcentów, dzięki którym tylko urozmaicono tę niecodzienną atrakcję.


Zdjęcie: facebook.com

Wykonanie tego muralu nie było łatwym zadaniem, ponieważ ścianę kamienicy zdobi 19 okien i 6 drzwi, a jej powierzchnia nie jest gładka. Koncepcja musiała zostać zmieniona na tyle, aby pasowała do wszystkich „otworów” w ścianie. Jak widać udało się i wygląda to pięknie!


Zdjęcie: facebook.com

Jak podaje dziennikzachodni.pl podczas uroczystości odsłonięcia Stefan Rybicki nie krył wzruszenia. Podkreślił, że oto jego szalony pomysł stał się faktem. Tomasz Sętowski opowiedział z kolei historię jak to wróżka przepowiedziała mu, że otrzyma takie zlecenie. Podziękował także swoim najbliższym współpracownikom, którzy najwięcej czasu spędzili przy tworzeniu muralu: Markowi Laskowskiemu, Tadeuszowi Kiedrzynkowi oraz swojemu synowi Mikołajowi Sętowskiemu. Ta sama ekipa kilka lat temu wykonała mural „Wieża Babel” przy placu Biegańskiego.

Władze miasta chcą, aby Częstochowa stała się „miastem murali”.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl