Strona główna Ciekawostki Budynki, które walczą ze smogiem.

Budynki, które walczą ze smogiem.

0
Budynki, które walczą ze smogiem.
Ludzie na całym świecie próbują zniwelować zanieczyszczenia środowiska i walczą między innymi ze smogiem.

Natura, zieleń to jeden ze sposobów walki ze smogiem, dlatego coraz częściej w środku miasta sadzi się drzewa i dba o to, aby wśród wielkich budynków nie zabrakło zieleni. Jednak niektóre miasta wzniosły walkę ze smogiem na wyższy poziom.

We Włoszech w 2014 roku do użytku oddano pare mieszkalnych budynków – Bosco Verticale, w tłumaczeniu „Pionowy las”. Na wieżowcach rośnie ponad 900 drzew.

Zdj.: źródło

Innym przykładem jest anty-smogowy budynek, który stanął w Tajwanie, zaprojektowany przez belgijskiego architekta Vincenta Callebauta.

Zdj.: źródło

Architekt zainspirował się DNA, dlatego też budynek tworzą dwie nici, które przekręcają się o 90 stopni. Znajduje się na nim kilka tysięcy drzew, które w ciągu roku mają zjadać 130 ton dwutlenku węgla.

Zdj.: źródło

Jak ze smogiem walczy się w innych krajach? Coraz częściej stawia się tak zwane wieże antysmogowe. „Zasada działania wieży antysmogowej polega na wykorzystaniu technologii jonizacyjnej do oczyszczania powietrza, dzięki temu wokół wieży powstaje warstwa świeżego powietrza.” – czytamy na stronie.

Fot: Derrick Wang

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl