Strona główna Społeczeństwo Bezdomny znalazł torbę pełną pieniędzy! Co zrobił?

Bezdomny znalazł torbę pełną pieniędzy! Co zrobił?

0
844
zdjęcie/źródło: https://abcnews.go.com/US/homeless-selfless-man-jaw-dropping-gift-back-food/story?id=59692613

To miał być zwykły dzień. Kevin Booth miał, jak to ma w zwyczaju udać się do banku żywności, aby zjeść ciepły posiłek. Przed ośrodkiem znalazł jednak coś jeszcze. Pod drzwiami leżała walizka, dzięki której mógł odmienić swój los. On zrobił jednak coś zupełnie innego…

Kevin Booth to 32-letni bezdomny ze Stanów Zjednoczonych. We wrześniu Booth przyszedł do banku żywności. Oprócz możliwości dostania ciepłego posiłku dostał coś jeszcze. Zyskał szansę od losu, o której nie jeden człowiek marzy.

Przed drzwiami ośrodka znalazł torbę, a to, co zobaczył, kiedy zajrzał do środka, całkowicie go zszokowało. W torbie było mnóstwo pieniędzy. W sumie aż 17 tysięcy dolarów. Jest to kwota, dzięki której Booth mógłby spokojnie odbić się od dna. Byłoby go stać na wynajęcie niewielkiego mieszkania na start i odświeżenie wyglądu, dzięki czemu mógłby stanąć z innymi ludźmi do walki o pracę. Amerykanin zrobił jednak coś zupełnie innego.

Booth wziął torbę z całą jej zawartością I oddał pieniądze właścicielom banku żywności. Booth przyznaje, że początkowo zaczął rozważać, co może zrobić z tymi pieniędzmi. Jednakże potem zastanowił się, jak taka suma mogłaby pomóc innym ludziom. W rozmowie z ABC News przyznał:

cZUŁEM, ŻE ZROBIENIE TEGO, CO SŁUSZNE, BYŁOBY LEPSZE OD ZATRZYMANIA TYCH PIENIĘDZY DLA SIEBIE. tO SPRAWIŁO, ŻE POCZUŁEM SIĘ DOBRZE.

Booth oddał torbę bankowi żywności, nie mówiąc im, co jest w środku. Pracownicy myśleli, że w środku jest jedzenie. Dyrektor ośrodka Anita Miller powiedziała w rozmowie z ABC News, że nie byli świadomi zawartości zguby do momentu, aż nie jej nie zważyli na wadze. Miller przyznała również, że postawa Kevina Bootha bardzo ją wzruszyła:

Ustawiliśmy torbę na wadze i wtedy zorientowaliśmy się, że to nie jest jedzenie. Płakałam, bo to jest tak miłe, że ktoś tak potrzebujący przynosi coś takiego nam. Przecież ten człowiek nie ma nawet dachu nad głową.

Anita Miller i bezdomny Kevin Booth podczas przekazania Kevinowi nagrody od lokalnej policji. (zdjęcie: źródło)

Bank żywności przekazał zgubę lokalnej policji, ale ponieważ nikt się po nią nie zgłosił, to na początku grudnia pieniądze wróciły do ośrodka. Pieniądze są teraz własnością ośrodka. Bank żywności, władze miejskie i społeczeństwo nie zapomnieli jednak o faktycznym znalazcy torby.

Wszyscy byli pod wrażeniem postawy bezdomnego Kevina, który postanowił pomóc komuś innemu, kiedy sam tej pomocy potrzebuje. Przedstawiciel policji w Sumner, mieście, w którym doszło do tej niecodziennej sytuacji, uhonorował postawę Kevina Bootha nagrodą za wzorową postawę obywatelską.

Jeden z mieszkańców Sumner wziął sprawy w swoje ręce i chcąc odwdzięczyć się Kevinowi za jego bezinteresowną pomoc, postanowił pomóc teraz samemu Kevinowi. Jak podaje gazeta Wprost, mieszkaniec ten rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla Kevina Bootha na jednym z serwisów crowdfundingowych.

Pozostaje teraz tylko pytanie, co bank żywności ma zamiar zrobić z podarowanymi im pieniędzmi. Anita Miller powiedziała ABC News, że ma zamiar podarować Boothowi bony na podstawowe potrzeby i rozbudować bank żywności, aby móc wyżywić więcej osób.

Bank żywności przekazał karty podarunkowe Boothowi na podstawowe potrzeby i planuje wykorzystać pieniądze na rozbudowę swojego budynku, który obecnie karmi ponad tysiąc rodzin pracujących w miesiącu, a także około trzystu bezdomnych w tygodniu.

Nas również wzruszyła postawa Kevina Bootha. Przychodzi nam na myśl tylko jedna rzecz: pomagać po prostu trzeba. Dzięki temu świat może być nieco lepszym miejscem, a potrzebującym otworzą się drzwi do lepszego życia. Pomaganie jest po prostu fajne. Pomagajmy!

źródło artykułu: wprost, abcnews