Klimatyczna wrocławska Galeria Neonów idzie do remontu.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Galeria Neonów przy ul. Ruskiej to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu. Popularnością cieszy się także wśród profesjonalnych i amatorskich fotografów. Problem w tym, że podwórko, w którym znajdują się neony jest dość zaniedbane. Teraz jednak władze miasta planują się tym zająć. Powstała koncepcja remontu.

Prawie 750 tys. złotych pochłonie renowacja tego znanego wrocławskiego podwórka. Odnowione zostaną strefy wejściowe do lokali w budynku. Poprawiona zostanie nie tylko elewacja, ale miasto planuje umieścić tam także podjazd dla niepełnosprawnych i nowe schody.

- Advertisement -

Kamienice, o których mowa są bardzo stare i wymagają też wymiany całego przyłącza wodociągowego. To jednak tylko początek długiej listy problemów, które trzeba rozwiązać. Renowacji wymagają także kanały oraz instalacje ciepłownicze. Ważnym punktem w planie remontu jest także budowa kanałów teletechnicznych. Bez nich mieszkańcy kamienicy przy Ruskiej 46 A nie będą mogli korzystać z usług komunikacyjnych takich jak internet przesyłany przez światłowód. Co ciekawe, zdecydowano się nie poprawiać już położonej kostki brukowej, tylko zerwać całą nawierzchnię i położyć na nowo. Dzięki takiemu zabiegowi, kostka dużo dłużej posłuży wrocławianom i turystom.

Chociaż może wydawać się, że suma 750 tys. zł to duża kwota, w skali wydatków miast są to niewielkie pieniądze. Za to muzeum neonów to atrakcja turystyczna, dzięki której Wrocław zarabia dodatkowe pieniądze na turystach. Remont jest więc konieczny. W tej chwili miasto szuka wykonawcy, które podejmie się wykonania remontu w wyznaczonym terminie.

Remont rozpocznie się zaraz po tym, gdy zostanie rozstrzygnięty przetarg. Termin składania ofert to 6 marca 2019. – mówi dla gazety Wrocławskiej Małgorzata Szafran z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Inwestycja realizowana jest w ramach państwowego programu Infrastruktura i Środowisko, który wspiera gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu, transport i bezpieczeństwo energetyczne, a także dotuje ochronę dziedzictwa kulturowego. Resztę pieniędzy zobowiązała się dołożyć gmina.

Foto: Alisa Kisel