61. edycja World Press Photo- wkrótce wystawa w Krakowie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Poruszające zdjęcia ukazujące nam problemy natury geograficznej, gospodarczej, politycznej, zdrowotnej, religijnej i społecznej już wkrótce można będzie zobaczyć podczas wystawy „Word Press Photo 2018”, która odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, w dniach od 8 do 28 lutego. Każda z fotografii ma za zadanie dokumentować wydarzenia minionego roku. Gwarantowane mocne wrażenia!

Na wystawie znajdą się najlepsze fotografie prasowe nagrodzone w konkursie na najlepszą fotografię prasową, organizowanym przez Fundację World Press Photo we współpracy z firmą Cannon. „World Press Photo” odbywa się regularnie co roku i na konkurs spływają tysiące fotografii z wielu zakątków świata. W tym roku, na 61 edycję konkursu wpłynęło 70 tysięcy zdjęć ze 125 krajów. W konkursie wzięło udział ponad 4500 fotografów. Na wystawie w NCK będziemy mogli obejrzeć 137 wybranych, najlepszych fotografii.

- Advertisement -
źródło: nck.krakow.pl

Przypomnijmy, że Grand Prix tegorocznej edycji konkursu zdobył wenezuelski fotoreporter Ronaldo Schemidt, który zwycięski kadr uchwycił w swoim rodzinnym mieście Caracas. Było to podczas zamieszek wywołanych przez protest przeciwko prezydentowi Wenezueli – Nicolás Maduro. Schemidt sfotografował uczestnika protestu, José Víctora Salazar Balzę, uciekającego przed pożarem. Zwycięską fotografię prezentujemy powyżej.

źródło: pik.krakow.pl

Pomimo, że konkurs trwa już przez kilkadziesiąt lat, to dopiero w tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii „Środowisko”.  Organizatorzy ostrzegają, że wejście na wystawę jest tylko na własną odpowiedzialność. Nie powinno się na nią zabierać dzieci, ewentualnie tylko pod opieką dorosłych. Niektóre fotografie umieszczone na wystawie są niemal drastyczne, mogą wzbudzać lęk oraz poczucie niepokoju. Jednak z drugiej strony pozwalają też zastanowić się nad poważnymi problemami na świecie, wytrącić nas z poczucia komfortu i poczucia błogiej niewiedzy.

źródło: nck.krakow.pl

Wernisaż wystawy odbędzie się w krakowskim NCK – 7 lutego (czwartek) o godzinie 18.00. Jednak wstęp na niego jest tylko za zaproszeniami. Regularne oglądanie wystawy jest możliwe od 8 do 28 lutego w godzinach 10.00 – 20.00, od poniedziałku do niedzieli. Cena normalnego biletu wynosi 10 zł, zaś ulgowego – 8zł.

źródło: nck.krakow.pl

Wystawa nagradzanych zdjęć „World Press Photo” jest pokazywana na całym świecie w 100 miastach i 45 krajach, docierając do globalnej publiczności 4 milionów ludzi każdego roku. Cieszymy się, że już od 8 lutego będziemy mogli oglądać ją w naszym kraju, dokładnie w Krakowie!

źródło: nck.krakow.pl

Co jeszcze dzieje się w  najbliższych dniach w Krakowie? Zobacz – projekt Queen Symfonicznie

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.