Strona główna Ciekawostki 5 miejsc, które warto zobaczyć na Litwie.

5 miejsc, które warto zobaczyć na Litwie.

0
5 miejsc, które warto zobaczyć na Litwie.
Litwa nie należy do najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejsc, ponieważ nie wydaje nam się aż tak atrakcyjna jak na przykład Grecja, czy inne ciepłe kraje.

Choć mało o niej czytamy w codziennych wiadomościach, to warto odwiedzić ten kraj. Nie tylko ze względu na jej powiązania z naszym państwem, ale chociażby po to żeby zobaczyć, jak  na pierwszy rzut oka kraj podobny do nas różni się.

Podróżując autem przez Litwe nie spotkamy wiele osób. Domy zamieszkiwane przez innych mijamy co kilkanaście kilometrów, a ludzi jeszcze rzadziej. Sytuacja zmienia się, gdy dojeżdżamy do stolicy, Wilna. Od razu odnosi się wrażenie, że to właśnie tutaj mieszka cała ludność. Dużo się nie mylimy, ponieważ całkowita liczba ludności to 2 802 047, z czego prawie 600 tysięcy mieszka w Wilnie. To tam odbywa się całe życie kraju i głównie tam mieszczą się największe atrakcje.

Nie wiesz czy warto pojechać do Wilna? Co tam warto zobaczyć? Stworzyliśmy dla Was listę pięciu miejsc, które warto zwiedzić.

 1. Cmentarz na Rossie.
  Zdjęcie: źródło

  Cmentarz na Rossie to zabytkowy cmentarz, który składa się ze Starej Rossy, Nowej Rossy, Cmentarza Wojskowego oraz muzoleum Matka i Serce Syna. To właśnie tam, w mauzoleum pochowano Marię Piłsudską, matkę Józefa Piłsudskiego oraz znajdujące się w urnie jego serce.

 2.  Republika Zarzecza, alternatywne państwo w Wilnie. Zdjęcie: źródłoZarzecze to zabytkowa dzielnica Wilna. Uzupis nazywane jest paryskim Montmarte, ponieważ dzielnica była kiedyś zamieszkiwana głównie przez artystów i ludzi z marginesu społecznego. Republika Zarzecze ma własną konstytucje, hymn, prezydenta, premiera i nawet biskupa.
 3. Polacy na Starym Mieście w Wilnie. Na ulicy Literatu 5 w Wilnie znajdziemy tabliczkę, która nie zmieniła się od czasów międzywojennych. „W tym domu mieszkał Adam Mickiewicz” w 1823 roku i to w nim został aresztowany za działalność w Towarzystwie Filomatów. Uważa się, że to w tym domu Adam Mickiewicz napisał II i IV część „Dziadów”.
 4. Muzeum Iluzji w Wilnie.
  Zdjęcie: źródło Gdy pogoda nie dopisuje warto wybrać się do interaktywnego muzeum iluzji w Wilnie. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie się dobrze bawił.
 5. Street Art. W stolicy Litwy znajdziemy bardzo dużo niecodziennego street artu i murali. Jednym z nich jest z pewnością budzący kontrowersje mural Trumpa i Putina.

Odwiedzilibyście chętnie Litwe? 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl