18 krajów ograniczyło emisję dwutlenku węgla. To naprawdę przynosi efekty.

0
688

Nowe badania pokazują, że ograniczenie emisji dwutlenku węgla, które zmierza do rozwiązania problemu ze zmianami klimatycznymi, naprawdę przynosi efekty.

Badanie przeprowadzone na przez Tyndall Center na Uniwersytecie Wschodniej Anglii wskazują, że polityka wspierająca energię odnawialną i efektywność energetyczną pomaga zmniejszyć emisję w 18 rozwiniętych krajach.

Badacze przeanalizowali przyczyny zmian i opublikowali wyniki w Nature Climate ChangeOkazuje się, że spadek emisji CO2 wynikał głównie z energii odnawialnej, która zastępuje paliwa kopalne i malejące zużycie energii. 

„Nasze odkrycia sugerują, że polityka walki ze zmianami klimatycznymi pomaga zmniejszyć emisje w wielu krajach. To dobra wiadomość, ale to dopiero początek” – powiedziała wiodąca badaczka, prof. Corinne Le Quéré z Centrum badań Tyndall w zakresie zmian klimatu w UEA.

„Istnieje długa droga do zredukowania globalnych emisji do poziomu bliskiego zeru, co jest potrzebne, aby powstrzymać zmiany klimatyczne. Wdrażanie energii odnawialnej na całym świecie jest dobrym krokiem, ale samo w sobie to za mało, paliwa kopalne również muszą być stopniowo wycofywane.”

W wielu krajach trwają wysiłki zmierzające do ograniczenia emisji, ale należy je rozszerzyć i udoskonalić, aby ograniczyć zmiany klimatu do temperatury poniżej 2°C.

Artykuł: źródło

Zdj. główne: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7gdansk.pl