We Wrocławiu ruszyła wypożyczalnia desek SUP!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Możesz już pożyczyć SUP-y we wrocławskim ośrodku Odra Centrum! Jako jedni z pierwszych wypożyczalni we Wrocławiu oferują sprzęt do Stand Up Paddle Boarding oraz indywidualne i grupowe zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem.

Wrocławski ośrodek Odra Centrum otworzył wypożyczalnię desek SUP. To coraz bardziej popularna forma letniej aktywności i ciekawa alternatywa dla znanego już wszystkim kajaka. Można na nich pływać samemu, grupowo lubwybrać zajęcia z profesjonalnym instruktorem. Ale na czym to tak właściwie polega? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Na Dolnym Śląsku upał w najlepsze. W najbliższych dniach temperatura osiągnie 35 stopni Celsjusza. Aby poradzić sobie z takimi upałami warto wybrać się nad wodę, aby odpocząć na leżaku lub wypocząć aktywnie na wodzie.

- Advertisement -

Czytaj: Piąta edycja Vertigo Summer Jazz Festival

Zawsze chciałeś spróbować swoich siła na SUP-ie ale nie wiedziałeś czy Ci się spodoba? Nie masz pomysłu jak spędzić aktywne popołudnie w upalny dzień? Zapraszamy do Odra Centrum – Przystań sobie i wpadnij popływać na SUP-ie. Dodatkowo, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej będzie czekał na Ciebie osobisty instruktor, z którym postawisz pierwsze kroki na desce!

Źródło: Odra Centrum/Facebook

Co to jest ten SUP?

Jeśli nie lubisz leżeć cały dzień na leżaku warto spróbować SUP, czyli Stand Up Paddle – w dosłownym tłumaczeniu – wiosłowanie na stojąco. Właśnie taką atrakcję oferuje aktualnie Odra Centrum, wypożyczając wspomniane deski.

To nowy i zdobywający coraz większą popularność, a zarazem najłatwiejszy i najmniej skomplikowany technicznie sport wodny dla każdego.

Jedyne czego potrzebujesz to deska, wiosło i godzina z instruktorem, który od podstaw nauczy Cię stawiania pierwszych kroków i wprowadzi w świat odrzańskich sportów wodnych. Ze względów warunków panujących na tej części rzeki jest to idealna alternatywa dla windsurfingu, ponieważ poruszasz się używając siły swoich mięśni, a nie jesteś zależny od siły wiatru.

Czytaj: Wrocław: bezpłatne wycieczki z przewodnikiem przez całe wakacje

Stanie na desce i wiosłowanie zapewnia kompleksowy trening całego ciała. Rzeźbimy mięśnie pleców, ramion, brzucha oraz ćwiczymy równowagę i stabilność poruszając przy tym mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała i wspierają kręgosłup. Dzięki temu już po kilku treningach zauważysz poprawę siły i wytrzymałości ciała. Ponadto godzina na SUP-ie to idealna alternatywa treningu cardio, który podczas świetnej zabawy pozwoli spalić mnóstwo kalorii.

Ile kosztuje pływanie na SUP-ie?

  • pierwsza godzina – 40 zł,
  • każda kolejna godzina – 30 zł,
  • instruktor (30 min) – 40 zł.

Do zobaczenia!