We Włoszek powstał najwyższy most wiszący w Europie. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W północnych Włoszech, w Lombardii oddano do użytku najwyższy most wiszący w Europie, zawieszony 140 metrów nad ziemią. Turyści już mogą po nim spacerować i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Spacerowanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 

Lombardia jest najbogatszym i najlepiej rozwiniętym gospodarczo regionem Włoch. Jej nazwa pochodzi od germańskiego plemienia Longobardów, którzy w VI wieku podbili północne Włochy i założyli swoje królestwo z ośrodkiem w mieście Pawia.

- Advertisement -

Lombardia zachwyca bogactwem natury, jak również przepychem oferty kulturowej i architektonicznej. Włochy słyną z największej ilości miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W samej Lombardii znajdziemy aż siedem takich miejsc.

Teraz Włosi mogą się pochwalić kolejną trakcją, która na pewno przyciągnie wielu odważnych turystów do północnej części kraju.

W górskiej miejscowości Ponte in Valtellina (prowincja Sondrio) stworzono 234-metrowy most tybetański Ponte nel Cielo, co w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego oznacza Most na niebie. Most łączy dwa wzniesienia – Campo Tartano (1034 m n.p.m.) i Frasnino (1038 m n.p.m.). Na budowę kładki wykorzystano 700 desek z modrzewia Val Tartano.

Zdjęcie: facebook.com

Najwyższy most wiszący w Europie – Ponte nel Cielo 

Ten 234-metrowy most został zawieszony 140 metrów nad ziemią. W związku z tym jest to obecnie najwyższy most wiszący w Europie. Niebawem w tej samej okolicy powstanie także stały punkt obserwacyjny dla turystów.

Widoki są przepiękne. W trakcie spaceru można podziwiać góry, bujną dolinę Tartano, alpejskie tereny Frasnino i Valtellinę aż do jeziora Como, ale nie da się ukryć, że podziwianie widoków z takiej wysokości może dla niektórych skończyć się atakiem paniki lub zawrotem głowy. To atrakcja przeznaczona tylko dla zwolenników adrenaliny.

Na most można wybrać się codziennie – w godzinach od 9.30 do 16.00 (w soboty do zachodu słońca). Wejściówka kosztuje 5 euro, czyli ponad 20 zł. Kasa biletowa znajduje się przy Via Costa w Campo Tartano.

Odważyłbyś się przejść? 

Zdjęcie: facebook.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl