W całej Polsce od 5 do 7 października potrwa kolejna edycja akcji „Weekend za pół ceny”

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Od jutra do niedzieli w całej Polsce będzie taniej. O połowę mniej zapłacicie za hotele, pensjonaty, termy, aquaparki, teatry, muzea, Zoo, wypożyczalnie rowerów, bilety lotnicze i wiele innych atrakcji. Podpowiadamy, które miejsca warto zobaczyć w czasie weekendowej promocji. 

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” odbędzie się od 5-7 października. To już 5. edycja, podczas której będzie można o połowę taniej zwiedzać wybrane atrakcje turystyczne oraz korzystać z określonych usług.

- Advertisement -

Akcja ta ma zachęcić Polaków do ruszenia się z domu, do podróżowania po kraju i korzystania z wielu atrakcji turystycznych także poza sezonem letnim i zimowym.

W dniach 5-7 październik będzie obowiązywać 50% zniżka na wybrane atrakcje turystyczne w całej Polsce. Promocja obejmuje takie miasta, jak:

Organizatorami akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

– Dane statystyczne potwierdzają, że coraz chętniej wypoczywamy w rodzimych kurortach. Przykładowo w I kwartale 2018 r. liczba podróży krajowych wzrosła w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. o 18,5 proc. Chcemy ten trend wzmacniać. Dzięki efektywnej współpracy z partnerami akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” coraz więcej osób może skorzystać z bogatej i kompleksowej oferty turystycznej w całym kraju – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

Dzięki akcji każdy może zaplanować 3 dni pełne atrakcji w obniżonych cenach – dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Gdzie warto się wybrać?

W pierwszy weekend października o 50% ceny obniżą nie tylko hotele i pensjonaty, ale również restauracje, teatry, muzea, Zoo, firmy wynajmujące samochody, wypożyczalnie rowerów, termy. Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej miejsc oferuje zniżki.

Propozycje dla turystów w jesiennej odsłonie akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” przygotowało aż 757 partnerów. To wzrost o blisko 15% w stosunku do wiosennej edycji.

W promocji nawet linie lotnicze. Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach akcji proponują bilety w atrakcyjnych, obniżonych o 50% cenach, sprzedaż będzie trwała aż do wyczerpania miejsc.

Na pierwszym miejscu, pod względem liczby partnerów, od trzech lat plasuje się województwo małopolskie (112 zgłoszeń). Do tegorocznej jesiennej edycji wyjątkowo dużo podmiotów zgłosiło się także z województwa pomorskiego (100). Na Dolnym Śląsku i w województwie mazowieckim znajdziemy po 79 partnerów.

Najwięcej ofert w obniżonych cenach dotyczy:

  • usługi noclegowe – 33%
  • zwiedzanie – 20%
  • gastronomia – 15%
  • kultura i sztuka – 12%
  • sport i rekreacja – 7%
  • uzdrowiska i spa – 5%
  • oraz transport i usługi przewodnickie

Masz dość podróżowania w te same miejsca? Chcesz zobaczyć więcej? Skorzystaj z trzech dni turystycznych atrakcji w cenie obniżonej o 50%.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl