Sławomir Peszko zostanie niedługo piłkarzem Wieczystej Kraków?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

To byłby prawdziwy hit transferowy. Były reprezentant Polski, Sławomir Peszko być może znów zagra w Krakowie. Piłkarz ma niebawem podpisać kontrakt z Wieczystą Kraków – donosi onet.pl.

Wieczysta Kraków występuje w lidze okręgowej, ale głośno o krakowskim klubie jest na całą Polskę. Wojciech Kwiecień, właściciel znanej sieci aptek, inwestuje dużo pieniędzy w piłkę nożną (jest jednym ze sponsorów Wisły Kraków).

Mężczyzna postanowił do krakowskiego klubu sprowadzić ważnych piłkarzy z pierwszoligową przeszłością, oferując im poważne kontrakty. 

- Advertisement -

I właśnie dzięki temu w Wieczysta Kraków grają na boisku: Michał Miśkiewicz (występował m.in. w Wiśle, a wcześniej w juniorskim zespole AC Milan), Marcin Makucha (dawniej m.in. Ruch Chorzów czy Cracovia) czy Bartosz Iwan (syn znanego zawodnika Wisły, grał również w klubie z Białą Gwiazdą).

Trenerem drużyny jest doświadczony Przemysław Cecherz.

O tym, że Peszko dołączy do Wieczystej mówiono już wiele miesięcy temu, kiedy piłkarz dowiedział się, że nie ma już dla niego miejsca w ekstra-klasowej Lechii Gdańsk. 

– Jeden klub z niższej ligi dawał mi pensję na poziomie Ekstraklasy – twierdził, a fani natychmiast połączyli to z zespołem z Krakowa. Ostatecznie do transferu jednak nie doszło.

Wczoraj jednak na profilu klubu w mediach społecznościowych można było zauważyć wymowne zdjęcie Peszka z trenerem Cecherz. Trener nie ukrywa, że tym razem transfer jest bardzo prawdopodobny. 

„Pogaduchy w klubie”. Zdjęcie: Facebook.

Czytaj: Kopalnia Soli w Wieliczce zostanie otwarta w czerwcu

– W spotkaniu z Peszką uczestniczyli działacze klubu i ja. Dziś jeszcze nie doszliśmy do porozumienia, daliśmy sobie czas do namysłu. Myślę, że wszystko się powinno wyjaśnić w ciągu dwóch najbliższych dni. Oczywiście chcielibyśmy pozyskać byłego reprezentanta kraju. Sławek też jest „na tak”. Prowadziłem go przed laty w Wiśle Płock. Powiedziałem mu, czego od niego oczekuję – powiedział na łamach „Dziennika Polskiego”.

Peszko to znany piłkarz w Polsce. Grał 44 razy w reprezentacji, brał udział w mistrzostwach świata w 2018 roku oraz Europy w 2016 roku. Grał w Wiśle Płock, Lechu Poznań,1. FC Koeln, Wolverhampton Wanderers, AC Parma, Lechii Gdańsk i Wiśle Kraków.

Transfer Peszki do krakowskiego klubu byłoby ogromnym wydarzeniem. 

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: W Krakowie w lipcu powiększy się strefa płatnego parkowania