Strona główna Gwiazdy Pierwsze urodziny Schronu! Warto odwiedzić Poznań!

Pierwsze urodziny Schronu! Warto odwiedzić Poznań!

0
Pierwsze urodziny Schronu! Warto odwiedzić Poznań!
Schron wzniesiony został w 1944 r., za okupacji niemieckiej, jako zapasowa siedziba kolejowej centrali łączności. Po wojnie przejęło go PKP. W PRL-u było tam centrum zarządzania kryzysowego. Część ekwipunku zachowała się do dziś. Po transformacji stał nieużywany. Zapuszczali się tu jedynie pasjonaci. Dziś drzwi już są nowe, czerwone. W przedsionku gości wita wielki agregat prądotwórczy. Potem – labirynt korytarzy i wąskie schody.

Przez ostatni rok od ponownego otwarcia Schron działa prężnie i co tydzień przyciąga tłumy fanów muzyki elektronicznej. Imprezy koncertowe i escape room dodają temu miejscu różnorodności, choć sama przestrzeń wybija się wyjątkowością i klimatem. Przestrzeń bowiem w miarę możliwości odwołuje się do wystroju z końca II wojny światowej, co w akompaniamencie mocnych elektronicznych brzmień według mnie działa perfekcyjnie. Na rok swojej działalności osoby odpowiedzialne za miejscówkę zaprosiły masę rewelacyjnych artystów, musicie tam być!

Ciężko jest nam zdefiniować narodziny Schronu. Czy było to pierwsze spotkanie gdzie padł pomysł na klub ? A może pierwsza prywatna impreza? A może pierwsze przymiarki zrobienia publicznego eventu?

Co grają w Krakowie? Przeczytaj na F7Kraków. 

Długo głowiliśmy się nad rozwiązaniem tej zagadki. Za moment kluczowy uznaliśmy moment po wszystkich remontach i papierkowych dostosowaniach gdzie wreszcie mogliśmy sobie powiedzieć: OFICJALNIE, MOŻEMY DZIAŁAĆ.
Zapraszamy Was serdecznie bo postaramy się, żeby te urodziny zapamiętać na długo. Niespodzianki niebawem!


Przeczytaj: TOP 100 filmów nieanglojęzycznych.

Plan:
Dzień 1: Femme Fatale no.5 w/ Mindmistake (NL)
– MINDMISTAKE (Holandia)
– Saphear (Niemcy)
– a:wide (Katowice)
– Veronique (Poznań)
– Cosmaya (Poznań)
– Nuenas (Warszawa)
– a:wide(Katowice)

Dzień 2:
Rzabka / Poznań / Padaka Tour 2
After 6 Urodziny Vinylgate Recordstore!:
– Chino Live! (Shtum/Radar)
– Olivia (Unsound/Radar)
– Loco Motive
– audiorotax
– Feelaz
– WWW (SideOne)
– WOSK Soundsystem Soundsystem
– Hrabioza Soundsystem

+AFTER
Bilety: TBA

Dowiedz się jak ruszyć z biznesem TUTAJ 🙂

By trafić do nas należy kierować się ulicą Kościuszki i zaraz przed wieżą Ekonomicznego skręcić w małą uliczkę w lewo. Po przejściu 50m pojawi się wnęka z drzwiami wejściowymi!

NO PHOTOS