Noc Kina Polskiego w najbliższy weekend!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Polskie kino jednych bawi, a drugich denerwuje. Trudno koło niego przejść obojętnie. Tym bardziej jeżeli film jest kontrowersyjny i nie upiększa rzeczywistości… Właśnie w najbliższy piątek, a  konkretniej w piątkowo-sobotnią noc, w sieci kin Multikino będzie można obejrzeć cztery polskie filmy, budzące skrajne emocje i poruszające głębokie i trudne tematy.

Pewnie każdy z Was słyszał o kontrowersyjnym filmie “Kler” Smarzowskiego. Pomimo, że film jeszcze nie pojawił się w kinach, podczas maratonu nocnego będzie szansa, by obejrzeć go premierowo. Film z Januszem Gajosem w roli głównej ma ukazać ciemną stronę tego co dzieje się w Kościele. Co do samej fabuły filmu… wkrótce przekonacie się na własne oczy.

- Advertisement -
źródło: http://filmozercy.com

“Najlepszy” to film o tym jak można pokonać siebie… Dedykowany jest nie tylko sportowcom, pragnącym osiągać sukcesy i narkomanom, próbującym wyjść z nałogu, ale każdemu, kto chce przekonać się, że polskie filmy nie muszą być puste i bezmyślne, ale mogą naprawdę łapać nas za serce. Film jest inspirowany życiem Jakuba Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach . Jakub Gierszał, wcielając się w głównego bohatera reprezentuje naprawdę wysoki poziom gry aktorskiej. Na portalu  www.filmweb.pl  film uzyskał ocenę aż 8,20 na 10 możliwych gwiazdek. 

źródło: empik.com

“Zimna Wojna” to trudny film o jeszcze trudniejszej miłości. Utrzymany w czarno-białej kolorystyce, za to po brzegi wypełniony najlepszą muzyką. Gra aktorska tutaj również nie pozostawia zastrzeżeń. Joanna Kulig, grająca główną bohaterkę znalazła się na liście oskarowych faworytów.  W dodatku  film „Zimna Wojna” podbił tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes i zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię. Nie ma co się dziwić i wcale nie powinno być dla nas zaskoczeniem jeżeli również uda mu się zdobyć Oskara. Jest on najlepszym dowodem na to, że czarni-białe filmy wcale nie muszą być nudne, a opowieść o miłości wcale nie musi kończyć się jak w komediach romantycznych.

źródło:olx.pl
“Cicha Noc” porusza z kolei trudne tematy rodzinnych spotkań, wspólnego świętowania, zazdrości, mściwości, goryczy, często pojawiającej się w polskich domach, nawet przy świątecznym stole. Pomimo, że w trakcie oglądania można się uśmiechnąć, nie jest to uśmiech banalny…gdzieś pod nim skrywa się żal…a może wstyd, za to jak wygląda nasza typowo polska rzeczywistość. Wręcz karykaturalne przerysowanie pewnych zachowań może skłonić nas do cennych refleksji nad rodzinnymi relacjami i celem życia. Film „Cicha Noc” był wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, zdobył m.in. 9 Orłów i 7 Złotych Lwów. 
źródło: filmweb.pl

Więcej szczegółów i bilety na: http://www.enemef.pl

Przeczytaj o filmach: „Dywizjon 303” i „303 Bitwa o Anglię”

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.